Takoví normalní blbečci

Takoví normalní blbečci Zdroj: Jiří X. Doležal

Takoví normální blbečci. Kdo jsou lidé, kteří urážejí památku nevinných obětí terorismu?

Reflex se setkal s dvěma mladíky, kteří 11. září zneuctili pomník americké armádě v Plzni. Přilepili na jeho dvě věže modely letadel jako do věží zabořených, aby se vysmáli obětem bin Ládinova útoku na WTC. Kdo jsou lidé, kteří urážejí památku amerického boje proti nacismu a nevinných obětí terorismu? Podle očekávání - dva poloblbí adolescenti, co mají problém s tatínkem.

 

Jedenáctého září neznámí pachatelé zneuctili pomník americké armádě, která osvobodila Plzeň od německého nacismu. Pomník trochu vypadá jako dvě věže WTC, a tak to chlapci vzali šmahem a rovnou zkarikovali i sám teroristický útok v New Yorku, kde zahynuly tři tisíce nevinných obětí. Nalepili na věže pomníku modely letadel „jako“ do domů zabořené. K tomu mládenci rozdávali letáky s textem: „Kdo je skutečný terorista? Až 11. září sklidila Amerika svou bouři!“

 

Na schůzku přišli dva a už na dvě stě metrů bylo vidět, že to jsou idioti. V rukou třímali gumové pestrobarevné samopaly, na hlavách jakovojenské pestrobarevné přílby, a smáli se jak celý výlet zvláštní školy dohromady. Jakub Sobek, dvaadvacetiletý,  nakrátko, student blízkovýchodních studií, druhý s dredy - ten se tak bojí, že odmítne říct jméno a vystupuje jen pod přezdívkou Oliver - devatenáctiletý číšník.

 

Vysvětlují. Amerika si za útoky na WTC může sama. Oni se žádným obětem terorismu nevysmívají, jen chtějí upozornit na to, že Amerika je také teroristou. Egypťan Muhamad Atta zaútočil na WTC proto, že Amerika předtím okupovala jeho zemi. Když upozorním, že Egypt není Amerikou okupován, chlapci dojdou k závěru, že to je jedno, protože tam Amerika dosadila svého vládce Mubaraka. Nikdy v životě neviděli mrtvého, nikoho jim nikdy nezabili teroristé, a pozůstalým po obětech ve WTC by  poradili, aby si našli někoho, komu zabilo někoho blízkého americké bombardování. Ti lidé ve WTC prý přece byli odpovědní za politiku americké vlády.

 

 

Zeptám se, zda si nechají jako odplatu za to, že jejich prarodiče nevystoupili proti holocaustu, vypíchnout oko. Nechtějí. Pak se ptám, kdy budou vystupovat proti zabíjení v severní Koreji. To je prý daleko. Tak posílám oba mládence do prdele a odcházím. Oni dva nejsou ničím zajímaví - prostě opoždění pitomečci, co si řeší svůj nevyjasněný vztah k otci bezpečným bojem proti Americe a opravdu je nenapadne, že zesměšňovat tři tisíce zavražděných není v pořádku. Oni se z toho přece vždycky vylžou! Zajímavá je jiná věc. Mládenci, přestože se okázale hlásí k ultralevici a jeden z nich má na sobě antifa tričko, znevažují 11. září stejně jako nácek Jan Kopal. To je známé, že se ultrapravice s ultralevicí vždy shodnou jako Hitler se Stalinem. Co však známé není? Proč nácka Kopala stát za jeho výroky o 11. září hnal před soud (dle mého soudu po právu) a ultralevičáky, kteří říkají totéž, nechává v klidu na pokoji. Přitom oba mládenci by několik desítek hodin veřejně prospěšných prací opravdu potřebovali.