Volební štáb Přísahy a Motoristů sobě při vyhlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu

Volební štáb Přísahy a Motoristů sobě při vyhlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu Zdroj: Zbyněk Pecák

Jana Bendová: Proč Klaus fandí Turkovi? Za vším hledej Nerudovou. Piráti jdou do nebe nebo do pekla

Drobné poučení z voleb: Chceš-li vstoupit na veřejné pódium politiky, včas provětrej doma almary. Může se tam válet ožehavé dědictví po předcích, které vám přivodí nejednu horkou chvilku. Motorista Filip Turek pracně vysvětloval dýku SS po tatínkovi podobně jako před ním Zemanův kancléř Vratislav Mynář sovětský samopal po dědečkovi ve shořelém srubu. A co bylo laskavým voličem odpuštěno Turkovi, nemusí být odpuštěno jiným.

Pirátům zřejmě nebylo odpuštěno angažmá ve Fialově vládě (uvidíme, zda v ní setrvají), v evropských volbách propadli. Ani Mikuláši Ferjenčíkovi jeho klip ve stylu pohádky Anděl páně, který tak naštval režiséra Stracha, do Štrasburku nepomohl. A to měl hvězdné pirátské obsazení včetně ministra Lipavského! Najít totiž to správné kouzlo volební přitažlivosti je věda. Lídr SOCDEM Lubomír Zaorálek ho hledal ve vášnivých protivládních výrocích, i tak pohořel. Ale on se jako věčný kandidát neztratí, volebních příležitostí máme dost. V září budou krajské volby, senátní volby, příští rok sněmovní volby. Třeba si v nich voliči konečně všimnou i uskupení, které nám nabízí ráj, přinejmenším sedmdesátitisícovou minimální mzdu a padesátitisícový minimální důchod. Kdo z vás to má, pánové!  Mimochodem, autor tohoto pyšného zvolání Jiří Paroubek a jeho ČSSD mají 7 579 hlasů. 

Pokračování 2 / 7

KLAUS A ŽENSKÁ DOMINANCE

Volební štáb Přísahy a Motoristů sobě při vyhlášení výsledků voleb do Evropského parlamentuVolební štáb Přísahy a Motoristů sobě při vyhlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu | Zbyněk Pecák

Václav Klaus fandí Filipu Turkovi, podle něj je „neokoukaným listem v naší politice a proti ženské dominanci všech těch Nerudových a dalších by mohl zabodovat.“ Zabodoval. Od časů Libuše přece každý pořádný chlap ví, že běda mužům, kterým žena vládne. Livie, snídani!

Pokračování 3 / 7

VE VÍNĚ JE… POLITIKA

Marian JurečkaMarian Jurečka | Blesk:Jakub Poláček

Vláda zřejmě definitivně shodí pod stůl spotřební daň na tiché víno, lidovci a část ODS tuhle nesystémovou výjimku mezi alkoholickými nápoji usilovně brání. A protože patříme k evropské špičce ve spotřebě alkoholu, tož na zdraví!

Pokračování 4 / 7

ZDARMA CESTA DO PEKLA

Piráti Mikuláš Ferjenčík a Ivan BartošPiráti Mikuláš Ferjenčík a Ivan Bartoš | Facebook - M. Ferjenčík

Pirát Mikuláš Ferjenčík ve volebním klipu použil scénu nápadně připomínající pohádku Anděl páně, což si režisér Jiří Strach nenechal líbit a chce 150 tisíc. Kolega Zdeněk Hřib klip hájí, nebe i peklo prý mají být zdarma a pro všechny. Čert ví, jak spor dopadne. Ale kdo krade, do pekla se hrabe.

Pokračování 5 / 7

ZAORÁLEK JAKO BOBOŠÍKOVÁ

Lubomír Zaorálek (SOCDEM) v červnu 2023Lubomír Zaorálek (SOCDEM) v červnu 2023 | Foto Blesk - Michal Protivanský

Lubomír Zaorálek ze SOCDEM se předvolebně vyhecoval až k siláckým výrazům „chcípácká vláda, která nemá koule“ či „kolaborantská vláda“. Do Štrasburku ho sice nevynesly, ale žádný strach, on se jako kandidát zase někde brzy vynoří. Jana Bobošíková v kalhotách.  

Pokračování 6 / 7

CIRKUS JEDE

.. | dotFOX s.r.o.

Takoví vizionáři a lidi je nepochopili! Uskupení s názvem „LEPŠÍ ŽIVOT PRO LIDI - min. mzda 70.000 Kč, min. důchod 50.000 Kč, návrat cen energií na ceny z roku 2019, v obchodech zboží nejvyšší kvality za dostupné ceny pro každého, zrušení daně z nemovitostí, STOP válce“ ve volbách úplně propadlo. Voliči asi nepochopili, zda to byl slib, požadavek, výhružka, anebo cirkusové číslo.

Pokračování 7 / 7

DOJEMNÝ BIJÁK NA PLÁŽI

Stoletý americký veterán Harold Terens se oženil s 96letou snoubenkou Jeanne SwerlinStoletý americký veterán Harold Terens se oženil s 96letou snoubenkou Jeanne Swerlin | Profimedia

Stoletý americký veterán Harold Terens se na radnici v Carentan-les-Marais, nedaleko normandských pláží, kde se 6. 6. 1944 vylodil, oženil s 96letou snoubenkou Jeanne Swerlin. Život někdy trhne i hollywoodský biják.