nahoru
Premium Komentáře

Sněhové Waterloo: Napřed covid, teď teplé počasí. Lyžařské areály prožívají další špatnou sezónu

Jiří Štefek 19. ledna 2023 • 11:20
Žádná sláva. Lyžařský areál v Liberci, 5. ledna 2023.
Žádná sláva. Lyžařský areál v Liberci, 5. ledna 2023.
• foto: 
ČTK / Petrášek Radek

Obleva, teplé počasí a déšť rozmetaly provozovatelům tuzemských skiareálů sny o zdařilé sezóně. I v případě, že se v následujících týdnech vrátí zima a s ní na sjezdovky houfy lyžařů, už ztráty nedoženou.

Tento způsob zimy zdá se poněkud nešťastný. Parafrází slavného výroku z Vančurova románu Rozmarné léto lze asi nejlépe vystihnout začátek letošní zimní sezóny, který provází nejen zdejší, ale i mnohá zahraniční lyžařská střediska. Na přelomu loňského a letošního roku bylo na horách přes den i více než 10 stupňů Celsia, místo sněžení pršelo a sníh mizel doslova před očima. A co hůř, takové počasí pokračovalo i první dva týdny v novém roce. V řadě areálů proto zastavili provoz a tam, kde ho zuby nehty udrželi, byla nabídka pro lyžaře značně okleštěná až minimalistická.

Návrat zimy

Přestože v těchto dnech by podle předpovědi počasí již mělo dojít k citelné klimatické změně a návratu zimy se sněžením, lyžařské areály podle šéfa Asociace horských středisek Libora Knota už stejně vědí, že letošní sezóna pro ně neskončí dobře a ztráty nepůjde dohnat.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější