nahoru
Premium Komentáře

Šílená slovenská bramboračka. Egomaniaci a narcisté potopili vlastní vládu v Bratislavě

Viliam Buchert 20. prosince 2022 • 18:20
Igor Matovič
Igor Matovič
• foto: 
tasr / profimedia

Když byla 21. března 2020 jmenována čtyřkoaliční nová slovenská vláda, její strany slíbily voličům, že budou vládnout „bez korupce a s rozumem“. Ovšem rozum si od té doby vzal v případě slovenského kabinetu dovolenou. Nekonečné spory nakonec vedly k tomu, že Národní rada (parlament) vyslovila vládě 15. prosince nedůvěru. Naše sousedy tak čekají neklidné časy.

V americké komedii Scary Movie vystupuje několik postav, nad jejichž kousky zůstává rozum stát. Kdyby se podobný film točil na Slovensku, někteří členové padlé vládní koalice by do hlavních rolí prošli i bez castingu. Zejména jednání dvou neřízených střel slovenské politiky, Igora Matoviče (předseda strany OĽaNO, od března 2020 do dubna 2021 premiér) a Richarda Sulíka (předseda strany SaS, která v září opustila vládu), je neúnosné. Místo hledání kompromisů je jejich politika založena na hloupém předvádění. Voliči to samozřejmě vědí, podle prosincových průzkumů se podpora obou zmíněných stran pohybuje na osmi až devíti procentech.

Co tedy Slovensko čeká teď?

Sulík a Matovič

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější