Musk nyní musí vykoumat, jak radikálně zvýšit zisky a snížit náklady, aby se mu obří obchod vyplatil

Musk nyní musí vykoumat, jak radikálně zvýšit zisky a snížit náklady, aby se mu obří obchod vyplatil Zdroj: Profimedia.cz

Elon Musk chce vypustit ptáka z klece. Vyláme si nejbohatší muž světa na akvizici Twitteru zuby?

Nejprve americký miliardář jihoafrického původu oznámil, že Twitter koupí. Pak se nechal slyšet, že síť nekoupí. Následně byl ke koupi prakticky donucen, respektive volil mezi nákupem a obří soudní tahanicí. Pár hodin po převzetí firmy vyhodil celé vedení. Ale ať chystá Musk s Twitterem cokoli, obchod za čtyřicet čtyři miliardy dolarů nedává ekonomický smysl.

Atraktivita sociální sítě Twitter vždy spočívala ve specifickém profilu části jeho uživatelů. Twitter má mnohem méně funkcí než Facebook, nepřitahuje masu mladých uživatelů jako Instagram či TikTok, nedisponuje silným šifrováním jako messengerové aplikace Signal či Threema. Co však Twitter má, jsou osobnosti. Sociální síť s modrým ptákem ve znaku je dlouhodobě prvořadou komunikační platformou insiderů světa politiky, byznysu a médií, což platí zejména pro anglosaský civilizační prostor.

Prodělečná síť

Díky tomu se informace o většině klíčových událostí posledních deseti let jako první objevily právě na Twitteru a teprve pak odtud dotekly do zpravodajského servisu.

Nový majitel Twitteru se nechal slyšet, že „osvobodí ptáka z klece“. O možné budoucnosti Twitteru si přečtěte dále v článku.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!