nahoru
Premium Komentáře

Karel Steigerwald: Putin ve válce, Babiš u soudu

Karel Steigerwald 31. října 2022 • 12:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Ruská válka je velmi podivná. Agresor napadl Ukrajinu, chová se tam jako kdysi Stalin či německé Einsatzgruppen. Plení, zapaluje, vraždí, bombarduje a zcela primitivně krade. Všechno to plánuje z teploučka zázemí v Ruské federaci. Kdyby tu federaci, odkud je přepadení Ukrajiny řízeno, napadla ukrajinská armáda nebo její spojenci, byla by to podle Putina agrese a důvod k jaderné válce. Bojovat za hranicemi na území agresora, který demoluje jejich zemi, Ukrajinci nesmějí, ruský agresor smí na Ukrajině cokoliv. Ruští vojáci teď ustupují a na bedrech vlečou do zázemí krom osudu Ruska také ukradené ledničky, sporáky a pračky. A Putin to diriguje.

Demokratické země tuto podivnou logiku respektují. Nechávají si Putinem diktovat, jak a kde smějí Ukrajině pomáhat. Chvályhodnou pomoc samy zatěžují ustavičnými podmínkami. Vypadá to, jako by Putin celou válku režíroval.

Protože není schopen vyhrávat v boji, pokouší se dostat Ukrajinu na kolena bombardováním z dálky. Bombarduje se mu dobře. Nehrozí, že ukrajinská obrana bude likvidovat letiště, rampy, vojska a skladiště zásob na území Ruské federace. Civilní Rusové nejsou vystaveni utrpení, kterému čelí Ukrajinci. Válku nikdo nechce převést do Ruska, ani Západ, ani Ukrajinci, protože, varuje Putin, by přišlo jaderné bombardování. Má to vymyšlené dobře. „Oni na nás do Ruska nemohou, my je z Ruska budeme bombardovat tak dlouho, až z Ukrajiny bude doutnající pustina.“ Takovou válku Putin nemůže prohrát. Západ jednou ochabne, zdevastovaná Ukrajina vydechne naposled a pak už nebude žádná země, která by krví a železem bránila demokracii a svobodu Západu. Teze „nepřenášet válku na území Ruska, Rusy je nutno porazit na Ukrajině“ zabezpečuje Putinovi vítězství.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější