Předseda ANO Andrej Babiš během sněmovního jednání o vyslovení nedůvěry vládě

Předseda ANO Andrej Babiš během sněmovního jednání o vyslovení nedůvěry vládě Zdroj: ČTK / Kamaryt Michal

Autentické citáty Andreje Babiše pří hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy 2. 9. 2022
Autentické citáty Andreje Babiše pří hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy 2. 9. 2022
Autentické citáty Andreje Babiše pří hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy 2. 9. 2022
Autentické citáty Andreje Babiše pří hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy 2. 9. 2022
48
Fotogalerie

Orbán je maďarský Havel a Piráti jsou čerti. Babiš se vyspal a zase hodinu nesmyslně řečnil ve Sněmovně

Zatímco své poslance nechal Andrej Babiš celou noc sedět ve Sněmovně a vést nekonečnou debatu o vyslovení nedůvěry vládě, sám si zajel odpočinout. Čerstvý dorazil ráno, druhého září, opět do práce a vzal si na hodinku slovo. Pokračoval v naprosto stejném duchu, jako o den předem. Opět tomu nebylo rozumět, ale vypadly z toho celkem kuriózní perly. Autentické citáty z druhého Babišova projevu vám přinášíme v naší fotogalerii. Opět jsme v nich nezměnili jediné písmeno.

Ve svém druhém projevu ve dvou dnech při pokusu sebrat důvěru vládě Petra Fialy se Andrej Babiš opět rozohnil tak, že jeho věty nedávaly smysl. Při samotném hlasování, které Fialova vláda ustála, neměl v sále ani všechny vlastní poslance, včetně svých oblíbenců Iva Vondráka nebo Jany Mračkové Vildumetzové. I když se opět jednalo o náhodný generátor slov, poskytl další zajímavý vhled do duše člověka, který v uplynulých osmi letech zastával ty nejdůležitější veřejné funkce.

Kromě tradičního útočení na Piráty a další vládní ministry (nejvíce mu v žaludku leželi ministři Jurečka a Lipavský) a poslance, odhalil svou neutuchající náklonnost k Maďarsku. Prakticky v každém bodu svého projevu hájil Viktora Orbána a další maďarské politiky v jejich přístupu k Rusku. Pak také poodhalil, jak se bude hájit v kauze Čapí hnízdo, protože jeho proces začne za pár dní. Stále tvrdí, že to nemělo nic společného s politikou a že nezneužil svého postavení u čerpání dotací. Jedná se o hospodářskou kriminalitu a s tímhle tvrzením by pak mohl obžalovaný expremiér u soudu narazit. Na Čapí hnízdo se neoprávněně čerpala dotace pro malé a střední podniky a to nemá s tím, že Babiš vstoupil do politiky, absolutně nic společného.

Podívejte se do galerie, kde najdete nezměněné citáty člověka, který byl čtyři roky ministrem financí, čtyři roky premiérem a chtěl by být i příštím prezidentem této země.

Záznam Babišova projevu z prvního dne hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy:

Video placeholde
Projev Andreje Babiše při hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy 1. 9. 2022 • PSP ČR