nahoru

Karel Steigerwald: Krutá bajka o jaderném vojevůdci Putinovi

Karel Steigerwald 3. srpna 2022 • 12:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Je léto. Horko. Pot a krev. Je válka. Rusko obdivuje Putina. Putin má klimatizaci. Nebo se chladí ve vyhloubené jámě, aby ho z dálky netrefili. V klimatizované pracovně sedí dvojník. Putin v jámě píše, proč musel speciální vojenskou operaci nařídit. Jeho obrovské armády se pohybují sem a tam jako šneci. Výsledek na obzoru není. Nevadí, Putin má vojáky, střelivo, čas. Cítí, že vyhraje. Bude v očích velkého ruského národa něco jako Petr Veliký.

Rozstřílené děti

Prašné cesty víří rozpálení obrněnci. Nesnesitelný rachot děl a raket. Je žízeň, není čím spláchnout prach. Všude zborcené domy. Už dohořely, sem tam se prolomí strop. Všude mrtví lidé. Rozstřílené holčičky i kluci. Jak se to mohlo stát? Někdo neznámý z daleké Moskvy nás zabíjí? To já vás zabíjím, říká Putin do chladné zdi. Neposlechli jste, teď to máte. Nepolepšili jste se. Vaše krev padá na vaše hlavy. Jste neonacisti. Prodat Ukrajinu do Ameriky, tomu zabráním. My jsme Ukrajina, Ukrajinci neexistují.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější