nahoru

Karel Steigerwald: Kalouskovi prominentní spratci

Karel Steigerwald 29. července 2022 • 06:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Politik v záloze Kalousek se pustil do dvou kandidátů na prezidenta, protože byli v komunistické straně. Nazval je komunistickými spratky a podivil se, že se vůbec chtějí stát prezidentem. Komunistickými spratky měl nazvat i jejich podporovatele, oba uchazeči mají totiž silnou voličskou podporu. Kalousek je zkušený politik, jenž dobře ví, že komunismus není mrtev, že je jen zapouzdřený a čeká na vláhu, kterou ho kropí excelentní rudý elitář Putin, muž na špici neokomunistické hierarchie. Kalousek bojuje proti komunismu už léta, vždy vtipně, razantně a bez přešlapů. Ani tentokrát nepřešlápl, oba kandidáti skutečně byli v komunistické straně.

Mezi estébákem a generálem

Oba, jak se sluší, z prospěchu a vypočítavosti. Jeden, aby mohl být vojákem, druhý, aby mohl pobývat na vrcholu tehdejší hospodářské slasti. Oba přeplachtili do postkomunismu výborně, jeden je miliardář, druhý byl generálem v NATO. Oba chtějí být prezidentem a mají u voličů, jak ukazují průzkumy, podporu. Jedni jsou si jisti, že v čele republiky bude výtečný estébák, druzí nepochybují, že výtečný generál. Jak proplout mezi estébákem a generálem, tak zní novodobé antické drama.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější