nahoru

Dovolená na letišti. Turisté čelí masívním problémům letecké dopravy

Jiří Štefek 12. července 2022 • 11:00
Cestování chce v současnosti trpělivost
Cestování chce v současnosti trpělivost
• foto: 
Profimedia.cz

Letecká doprava v Evropě během letošního léta osciluje na hraně kolapsu. Letištím chybí personál a jednotlivé lety nabírají obří zpoždění. V halách se tak hromadí masy pasažérů, jimž se cesta na vysněnou dovolenou mění v nechtěné drama plné nervů.

Na první pohled to může vypadat jako sezóna snů. Průběžné statistiky od cestovních kanceláří, telekomunikačních operátorů (reportujících objem roamingových dat), ale i ze samotných letišť ohlašují, že po dvou covidových letech lidé opět popustili uzdu svému cestovatelskému apetytu a houfně vyrazili do světa. Nechtějí sedět doma. Navíc během několika lockdownů nastřádali nemalé množství peněz, které nepotřebují na obvyklý chod domácností a chtějí si těchto financí užít, než jim je úplně požere inflace. Je tu však velká překážka, v minulosti takřka nemyslitelná. Masívní poptávka po letním cestování, která by ještě před pár lety byla prezentována jako úspěch a klíč k prosperitě příslušných korporací, tvrdě naráží na současnou situaci.

Méně personálu

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější