nahoru

Depp v přímém přenosu. Svět zoufale potřeboval hollywoodský příběh, kde „dobro zvítězí nad zlem"

Veronika Bednářová 8. června 2022 • 12:00
Depp v přímém přenosu. Svět zoufale potřeboval hollywoodský příběh, kde „dobro zvítězí nad zlem"
foto: Profimedia.cz

O jednom oboustranně násilnickém dvouletém manželství jsem toho hodně pročetla už loni v srpnu v rámci přípravy na rozhovor, který Johnny Depp poskytl Reflexu v Karlových Varech. Mnoho hodin četby a poslechů o tom, co jsem snad ani vědět nechtěla, mě tehdy přesvědčilo, že se ve sporu nelze přiklonit na žádnou stranu. Teď, po rozsudku amerického soudu ve Virginii, který padl 1. června 2022, máme  jasněji.

Zatímco v ještě koronavirovém roce 2021 se mnoho světových festivalů svého svátku filmu víceméně vzdalo nebo jej odehrálo částečně on-line, Vary se zvládnutými epidemiologickými opatřeními hostily Johnnyho Deppa.

Byl to bez přehánění výjimečný host. Kvůli nikomu jinému v moderní historii festivalu teenageři z celé republiky tak nepištěli a maminky a babičky se tolik nedojímaly. Johnny Depp byl ve Varech skutečně pro svoje fanoušky: rozdal jim stovky podpisů, mnoho z nich objal, vytvořil vřelou atmosféru. Ještě v neděli, už po skončení festivalu, byly v ulicích Varů k vidění děti oblečené do pirátského.

Malý press junket, kde byl kromě Reflexu přítomen i polský novinář Janusz Wróblewski z týdeníku Polityka, se konal o sobotním odpoledni, těsně před závěrečným festivalovým večerem. Interview trvalow 34 a půl minuty a v kompletní délce je najdete na reflex.cz. Odhlédneme-li od toho, že to byl Johnny Depp, byl to smutný rozhovor s vřelým člověkem, který rád naslouchá ostatním a dobře se s ním povídá.

Případ zpackaného manželství

Jeho případ začíná jako stereotypní story běžného padesátníka: o 22 let mladší Amber Heardovou potkává při natáčení průměrného snímku Rumový deník (2011), odloučen od letité partnerky a matky svých dvou dětí, zpěvačky Vanessy Paradisové.

Herci Johnny Depp a Amber Heardová se berou po tříleté známosti v únoru 2015. Dne 20. května 2016 Deppovi zemře matka, Heardová podává žádost o rozvod 23. května 2016. Žádá také o předběžné opatření (ve věcech domácího násilí, anglická zkratka TRO), neboť uvádí, že ji Depp „slovně i fyzicky zneužíval“.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější