nahoru

Karel Steigerwald: Vladimir Putin zeměkouli nepřemůže

Karel Steigerwald 21. května 2022 • 07:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Putin je neúspěšný dobyvatel, přesto všem, které ohrožuje, vyhrožuje nepředvídatelnými důsledky. Nepředvídatelné jsou hlavně pro něj. Nechápe, co rozpoutává, přesto se naivně chlubí dalšími plány invazí.

Na Ukrajině už ukázal, že Ruská federace není velmoc v ničem, leda snad v bombardování a zabíjení civilistů. Slibuje peklo a jakési nepředstavitelné hrůzy nacistickému Polsku. USA považuje za shnilou zemi těsně před pádem. Oblast verbálních útoků a slibů zkázy rozšiřuje, jako by jeho moc ztloustla. Klasická ztráta politické soudnosti.

V troskách

Internetem koluje hanebná fotografie ruského vrtulníku sestřeleného při ústupu od Kyjeva. V troskách se válí kořist, kterou vzali s sebou. Snad pračka či myčka, prostě bílé zboží pro kuchyň a prádelnu, žádné válečné zboží. Možná není ta fotografie pravá, možná v troskách neleží bílé zboží, nýbrž jako pračka maskovaný kulomet. I tak každý ví, že neschopná armáda Rusů rabuje i na útěku.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější