nahoru

Babišovo dvanáctero aneb Jak se propadnout do ještě větší chudoby

Dušan Šrámek 27. dubna 2022 • 18:20
Kdyby Andrej Babiš řídil podle svého dvanáctera Agrofert, dávno by už zbankrotoval
Kdyby Andrej Babiš řídil podle svého dvanáctera Agrofert, dávno by už zbankrotoval
• foto: 
Iveta Lhotská / Mafra / Profimedia.cz

Bývalý premiér Andrej Babiš zveřejnil na svém facebookovém účtu „dvanáct opatření proti drahotě“. Jejích realizace by ovšem znamenala opětovné tlaky na výši státního zadlužení, tím pádem i na růst inflace.

Babiš by chtěl například zvýšit mimořádný příspěvek pro důchodce nad zákonnou a inflační valorizaci ve výši 6000 korun. Je to jeho oblíbená písnička. Z původně pravicově a propodnikatelsky se tvářícího hnutí ANO udělal postupně politický subjekt, který byl z celé Evropské unie nejvíce závislý na hlasech těch seniorů, u nichž je důchod jediným životním příjmem.

Inflační dárečky

Mezi jeho dalšími body můžeme najít i zvýšení rodičovského příspěvku z 300 tisíc na 400 tisíc korun s pravidelnou valorizací. Pochopitelně nechybí ani návrh na vrácení slevy na jízdném pro seniory a studenty na původní úroveň 75 procent a na zvýšení životního a existenčního minima o 20 procent místo vládou prosazených 10 procent. Přesně to byly podobné dárečky, které vyhnaly deficity státních rozpočtů i inflaci do současných výšek.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější