nahoru

Karel Steigerwald: Nejsou to uprchlíci, ale spolubojovníci

Karel Steigerwald 30. března 2022 • 06:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Platí krví a životy. My platíme jídlem, ubytováním, školou, lékařskou péčí, finanční podporou, sbírkami na pomoc uprchlíkům. Za to je třeba poděkovat občanům i vládě. Ale pozor, okamurovci a babišovci to vidí jinak. Pro Čechy byty nejsou? Kdo to zaplatí? Proč smějí zadarmo do zoo? Školky jsou už teď přecpané. Budeme je věčně živit? To je malá ukázka probouzejícího se českého suterénu. Zatím se tato zášť vynořuje ojediněle, časem naroste.

Povzbuzuje ji Okamura i Babiš. Oba ji zatahují do svých politických tenat. Kdyby měl Babiš místo estébácké potměšilosti nějakou duchovní dimenzi, kterou bychom od příštího prezidenta očekávali, připomínal by lidskou dimenzi problému, chválil by občany, že jejich citlivost k utrpení bližních neochabuje, upozorňoval by na pomoc, kterou kdysi dostávali naši občané, když prchali před komunismem. Sám by vyvracel vylhané obavy z uprchlíků věcnými fakty.

Nejsme jen v situaci „pomáháme milosrdně nešťastným běžencům“. Jsme ve válce s Putinovým Ruskem.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější