nahoru

Karel Steigerwald: Ruské impérium zvrací mouchy

Karel Steigerwald 28. března 2022 • 15:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Západ říká, že Ukrajině vojensky nepomůže, protože by se střetl s atomovým Ruskem. Hledá krotké varianty v dodávkách lehkých zbraní a v humanitární pomoci. Ale s Ruskem už se střetl a střet bude pokračovat přes každé hranice a za každých poměrů, dokud se Ruská federace nestane velmocí nebo dokud na jejich troskách nevznikne nový stát usilující o demokracii.

Putinova ruská velmoc je pojem podobný Hitlerově třetí říši a Putin také jako Hitler postupuje. I on vytváří domácí zrádce a zahraniční nepřátele, které je třeba vyhladit a vyzvrátit, jak řekl Putin, jako mouchu, která Ruské říši uvízla v hrdle. Němci věřili v třetí říši, Rusové v Ruské impérium. Všechny dohody, které Putin s Ukrajinou uzavře, budou mnichovské odklady, než impérium vyzvrátí všechny vdechlé mouchy a nabere sil k další agresi. Putina uspokojí jen totální zničení Ukrajiny a její přetvoření na účinnou součást imperiálních sil k dalšímu útoku. Úkol Ukrajinců je stanoven. Být zabitý jako voják či nevoják v boji, být jako běženec v nepřátelské cizině nebo jako zajatec na Sibiři a v neposledním případě být loajální, na Rusa přeprogramované stvoření.

Hrdlo svaté Rusi

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější