nahoru

Co napadá Ondřeje Kobzu: Stavět bunkry

Ondřej Kobza 12. ledna 2022 • 14:00
Stavět bunkry
Stavět bunkry
• foto: 
Archív Ondřeje Kobzy

Na sklonku roku jsem opět vyrazil na putování po opuštěných kostelích a lidech, kteří se o ně starají. Když si někdo našel takovouhle bláznivou zábavu, tak si s ním asi budu rozumět. A vybral jsem kraj asi nejúrodnější na krylovsky „rozmlácené“ kostely – Karlovarsko.

Navštívil jsem Mirku Válovou a její dceru Marii v Olbramově. Neuvěřitelné ženy. Pomohly opravit některé kostely a kapličky. Založily místní posvícení. Provozují v obci pro šedesát obyvatel hospodu. Obnovily chlebomáselnou pouť k jedné kapličce. U ní je pec na chleba, který se upeče a pak se podává bílá káva. Každý by také měl přinést ideálně svůj vlastnoručně upečený chléb. Jsem si dělal legraci, že ty lidi donutí trmácet se na pouť. Dále se musí naučit péct chleba. A ti nejotrlejší si i stlučou máslo. To je ale hybatelka. Založily v okolí slavnosti jablek. Jenže se z toho mezitím stala monstrakce pro pět tisíc lidí a už je to tolik netěší. Založily si slavnost a chodili jim tam lidi, no.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější