nahoru

Janečkův Slavík zpívá falešně

Dušan Šrámek 29. listopadu 2021 • 15:50
Karel Janeček není žádný morální maják
Karel Janeček není žádný morální maják
• foto: 
Profimedia.cz

Miliardář Karel Janeček zneužil vyhlašování vítězů Českého slavíka k osobní sebeprezentaci, kdy se vyjádřil mimo jiné k proticovidové politice Babišovy vlády. Okamžitě jeho vystoupení vyvolalo řadu oslavných reakcí, jak to Babišově odcházejícímu kabinetu a jeho represívním opatřením nandal.

Ve skutečnosti Janeček dlouhodobě Babiše podporoval. Sice už se několik let tváří, že s ním neměl nic společného a že všechny řeči o mediální a jiné podpoře jsou lži, stačí se ale podívat, co ve skutečnosti řekl a jak vystupoval ohledně jeho různých Babišových kauz.

Sponzorský dar

Opakovaně ho vychvaloval v době jeho nástupu k moci a názor podle svých slov změnil až poté, co Babiš koupil média. Ale ani poté se proti němu nijak nevymezoval, i když řada jeho trestněprávních případů ležela na stole. Ještě před dvěma roky tvrdil v rozhovoru pro Reflex, že moc vlezla Andreji Babišovi na mozek, ale že jeho úmysly na začátku nebyly špatné a že nekrade.

Čapí hnízdo, které se v té době již čtyři roky vyšetřovalo, označil za drobné.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější