nahoru

Karel Steigerwald: Středověk jde vpřed. Landa na rozpálené plotně

Karel Steigerwald 23. listopadu 2021 • 06:20
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Jan Werich měl pravdu. Středověk musí jít neustále vpřed, aby se udržel ve středu věků, které žene vpřed kráčející pokrok. Proto jsme dnes zas ve středověku, proto se útočí na očkující a očkované, na vědu, na racionální myšlení, proto se šíří bludy z časů moru a cholery. Jsou to přirozené atributy středověku. Pryč s očkováním, země se netočí a není to koule, protože by lidi spadli dolů.

Slovo „svoboda“

Ve středověku platilo za míru všech věcí slovo boží. Dnes je v módě slovo svoboda. Bojovníci proti očkování bojují za svobodu neočkovat se. Dostávají tak vzezření rebelů, bojovníků proti moci, kteří svou pravdu neohroženě metají do tváře okresních hygieniků. I kdyby je okresní hygienici pobili všechny, vstanou noví bojovníci, prapor zavlaje. Proto je třeba na očkovance, očkující a ostatní pochopy nesvobody útočit a svobodu před nimi chránit. Hlavním pachatelem je stát. Má v plánu injekcemi naše svobody rozpíchat.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější