nahoru

Vrchní vakcinátor přiznal, že vakcína je jen na pár měsíců. Tečka na půl roku není tečka, ale lež

Oldřich Tichý 3. listopadu 2021 • 15:30
Vrchní vakcinátor přiznal, že vakcína je jen na pár měsíců. Tečka na půl roku není tečka, ale lež
foto: ČTK / Šimánek Vít

Mračny propagandistického smogu, který vytváří většina mainstreamových médií šířících vládní proočkovací doktrínu, probleskne tu a tam paprsek objektivity. Obvykle se tak potvrdí, že nejen současné vedení státu, ale i většina odborné veřejnosti střílejí při řešení covidové krize často mimo terč. Prognózy sloužící jako jeden z podkladů při plánování jsou spolehlivé jako věštění z kávové sedliny, očkování nepřináší ten efekt, jaký jeho propagátoři slibovali. Naplno to teď v rozhovoru pro Lidovky.cz potvrdil šéf České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Vakcinologická společnost je v tuzemsku nejvyšší odbornou autoritou přes očkovací látky a očkování. Profesor Chlíbek sám patří mezi jeho bezvýhradné zastánce. Mimo jiné stojí i v čele 28členného odborného týmu, který má být pod názvem Národní institut pro zvládnutí pandemie zásadním odborným partnerem nově vznikající vlády. Někdy se o něm mluví jako o „vrchním vakcinátorovi“.

Přes to všechno ale Chlíbek ve zmiňovaném rozhovoru přiznal zásadní problém, jenž je s očkováním spojen a který je podle něj jedním z faktorů stojících za současným, raketovým nárůstem epidemie: „Účinnost očkování klesá po šesti měsících od druhé dávky. Přiznám se, že ani já jsem to nečekal. Přece jenom jsem se domníval, že účinnost bude alespoň roční a že se k přeočkování dostaneme až za rok. Šest měsíců je poměrně krátká doba a konec účinnosti u velké skupiny lidí přišel zrovna teď.“

Jinými slovy: Dokud neudeřila současná vlna, ani špičky v oboru pořádně netušily, jak dlouho bude očkování účinné. Už od jara se přitom na všechny valí neustálá masáž, jak díky vakcinaci uděláme tečku za koronavirem, vrátíme se k normálnímu životu, lidé jsou k očkování více či méně nuceni nejrůznější diskriminací neočkovaných… To všechno dál pokračuje, přestože „vrchní vakcinátor“ přiznává, že očkování není ani zdaleka tak účinné, jak sám očekával. S covidem se přitom právě teď potýká i spousta těch, kdo reklamní masáži uvěřili a očkovat se nechali. Stejně jako Chlíbek nečekali, že je vakcína (snad) ochrání sotva na pár měsíců. Naletěli na lež o samospásném očkování.

(Mimochodem, pokud jste očkovaní a máte v mobilu aplikaci Tečka, díky níž máte volný přístup do restaurací, posiloven, kin, divadel…, je zajímavé podívat se, dokdy vám toto „potvrzení bezinfekčnosti“ platí. S velkou pravděpodobností zjistíte, že je to někdy do roku 2025. Tedy ještě čtyři roky. Účinnost vakcíny přitom podle Chlíbka zásadně klesá za šest měsíců. Pokud jste tedy snad doteď měli pochybnosti, zda má nařízené prokazování „bezinfekčnosti“ aplikací v mobilu cenu, věřím, že teď už nepochybujete.)

Rozhovor s profesorem Chlíbkem ale připomněl ještě jednu důležitou skutečnost. Začátkem října zveřejnil šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek prognózu dalšího vývoje epidemie. Podle toho nejpesimističtějšího scénáře se počet hospitalizovaných měl za měsíc vyšplhat na 500 pacientů s covidem. Dnešní realita je ale už více než čtyřnásobná (2058). „Epidemie šla pozvolna nahoru, pak to najednou z ničeho nic strmě vylétlo, to byl trochu šok,“ přiznal Chlíbek, že ho rozdíl prognózy a skutečnosti zaskočil. Dušek a jeho ústav jsou hlavním zdrojem podkladů, na jejichž základě ostatní instituce a vláda plánují další kroky.

Co ze všeho výše uvedeného vyplývá? Ani po dvaceti měsících epidemie nedokážou domnělí odborníci předpovědět její další vývoj. Toho bychom si měli být vědomi, když čteme jejich suverénní soudy, co by bylo, kdyby… (lidé více nosili respirátory, více se očkovali, méně se potkávali atd.). Stejně vachrlatá jsou pak i všechna kategorická tvrzení o tom, že jen a pouze očkování nám přinese definitivní spásu a je třeba ho do lidí dostat třeba i proti jejich vůli. Tečka na půl roku není tečka. Tečka na půl roku je propagandistická lež.

Video se připravuje ...
Pravidla pro třetí dávku očkování proti covidu-19VIDEO Videohub
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější