nahoru

Karel Steigerwald: Babiš na Hrad. To není legrace

Karel Steigerwald 25. října 2021 • 11:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Kdo by uvažoval o tom, že estébák, zloděj a lhář Babiš má být prezidentem, patří k politické spodině a nemá smysl to nějak přikrašlovat. Babiš by byl prezidentem o stupeň horším, než je Zeman. Ten lže a porušuje ústavu, ale nekrade a nebyl estébákem. Babiš je zas o krok dál. Než takový prezident, to už by se vyplatilo ten stát raději rozpustit.

Nevím, proč nám Slováci v pravidelných historických intervalech dodávají takové politické mistry, kteří se dorozumívají jakousi panslovanštinou. Nejlepší byl Biľak s výrokem: Tato zemlja bola, jesť a bude navždy českaja. Bacílek, Biľak, Husák, Babiš, nejhorší myslitelná galerka. Jejich politická chamtivost ospravedlňovala cokoliv, co páchali, a že opravdu páchali cokoliv. Podobných figur, i když panslovanštinu neumějí, máme i v české politice dostatek, ba přebytek. Že se v této české konkurenci dokážou úspěšně prosadit i slovenští pokřivenci, je podivuhodné. Tak se teď budeme dívat na Babišovu bitvu o Hrad a doufám, že nejen dívat.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější