nahoru

Naočkujte je všechny: Češi zaplatili za promoření vysokou cenu, není to nic platné

Angelika Bazalová, Markéta Dobiášová 26. října 2021 • 11:00
Mladí Londýňané slaví „den svobody“, jímž v Británii skončila většina koronavirových omezení
Mladí Londýňané slaví „den svobody“, jímž v Británii skončila většina koronavirových omezení
• foto: 
Profimedia.cz

Je po všem, psali jsme v Reflexu v květnu. V zemích, které si prošly nákazou a mají proočkovanou rizikovou populaci, budou sice počty nakažených stoupat, ale žádná velká vlna hospitalizací ani úmrtí nehrozí. Data ukazují, že predikce se naplňuje.

Česká vláda však přesto zcela bezdůvodně kopíruje opatření z okolních zemí, navzdory tomu, že zdejší situace je díky vysokému promoření úplně jiná.

„Zkracujeme dobu platnosti testů, zvažujeme jejich zpoplatnění, zesílíme kontroly, zda lidé dodržují opatření, a budeme očkovat, očkovat, očkovat,“ představil své plány pro následující týdny dosluhující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 

Tlaky sílí

Když ministerstvo zdravotnictví zničehonic otočilo s tím, že se dál ve školách nebude plošně testovat, zdálo se, že po měsících nesmyslného utrácení zdravý rozum konečně zvítězil. Pokračovat v plošném testování nedoporučila podle informací Reflexu klinická skupina ministerstva zdravotnictví ani centrální řídící tým. Poradní orgán Meses však vystoupil ostře proti. Jsem nepříjemně překvapena, že ministerstvo nejedná, ačkoli v řadě okresů už přesáhla sedmidenní incidence 100 případů na 100 tisíc obyvatel,“ řekla viroložka a členka MeSES Ruth Tachezy.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější