nahoru

Mafiánské praktiky Rasputinů na Hradě dostaly ránu od lékařů léčících Zemana. Prezident by měl rezignovat

Viliam Buchert 18. října 2021 • 20:10
Mafiánské praktiky Rasputinů na Hradě dostaly ránu od lékařů léčících Zemana. Prezident by měl rezignovat
foto: Blesk

Ústřední vojenská nemocnice v Praze, kde se léčí těžce nemocný Miloš Zeman, na dotaz Senátu sdělila, že „prezident teď není schopen vykonávat funkci“ a „prognóza jeho stavu je nejistá“. Je to další důkaz, jak hrůzostrašně funguje nejenom prezident samotný (třeba jsou už jeho schopnosti a vůle nemocí oslabeny), ale i jeho nejbližší spolupracovníci na Pražském hradě. Pro Česko by proto bylo nejlepší, kdyby prezident Zeman okamžitě odstoupil.

Senát kvůli vyjádření lékařů zváží, zda nastartuje proces aktivace článku 66 Ústavy o odebrání pravomocí současnému prezidentovi republiky. Ubohé mafiánské praktiky kanceláře Pražského hradu tak dostaly rány, které mohou být pro některé lidi osudné. Lži, tajnůstkářství a podvody kolem zdraví Miloše Zemana tak mohou vyústit v obrovskou blamáž, které se snažili čeští novodobí Rasputinové (pánové Mynář, Ovčáček, Nejedlý, Kruliš a další) v okolí hlavy státu zabránit.

Prezident Zeman je dlouhodobě nemocný, a proto měl dávno zvážit odstoupení z funkce. Nebylo by to nic zvláštního a nebylo by to nic, co by mohlo někoho překvapit. Ovšem jeho okolí připomínající mafiánskou organizaci, tomu dlouho bránilo. Tak dlouho, až může být Zeman potupně zbaven pravomocí společnými silami Senátu a Poslanecké sněmovny.

Prezident se přitom mohl z nemocí mimo zraky veřejnosti léčit a předat sám některé pravomoci příslušným politikům České republiky. Šlo by to udělat na nějaký čas a byl by klid. To neudělal. Byla to chyba. Je ale vážnou otázkou, zda to byla chyba plynoucí z jeho vlastního rozhodnutí, nebo byl k tomu dotlačen svým okolím. Protože to, co vyvádí jeho sekretář Mynář, zhoubná to hradní figurka, přesahuje jakékoli normální politické, společenské a morální jednání.

Mynář podle sdělení Ústřední vojenské nemocnice již 13. října dostal informaci, že Zeman „není schopen vykonávat funkci“ kvůli nemocem. Pražský hrad ale veřejnosti tvrdil pravý opak a o den později Mynář partyzánsky přivedl za Zemanem předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (z Babišova hnutí ANO), který posloužil v celé šarádě jako pověstný užitečný idiot.

Je to vlastně celé hodně smutný příběh. Na jednu stranu bylo už delší dobu jasné, že Miloš Zeman je vážně nemocný a některé věci patřící k výkonu funkce prezidenta dělat nemůže. Jeho okolí to bagatelizovalo, vymýšlelo si nejrůznější historky, které to zlehčovaly a tím byla nastoupena cesta k současnému marasmu. Mohli jsme se tomu vyhnout, kdyby lidé jako sekretář Mynář a křesťanská rychlokvaška Ovčáček neškodili v české politice.

Zeman kdysi napsal knižní bestseller „Jak jsem se mýlil v politice“. Mýlil se i při výběru svých spolupracovníků, které obsadil na významné posty na Pražském hradě. Jejich jednání bylo a je naprosto neakceptovatelné, dělá z Česka banánovou republiku a možná paradoxně nepovede k záchraně, ale pádu Miloše Zemana.

Prezidentovi přejme vyléčení, ale pro zemi by bylo lepší, kdyby ihned odstoupil. A jeho hradní nohsledi by si měli koupit jednosměrnou jízdenku do politického pekla.

Kecy a politka 26: Unesený Zeman a Babiš prezidentemVIDEO reflex.cz

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější