nahoru

Naval prachy, Kurte! Žaloba proti kapele Nirvana jako příznak podivné doby

Kryštof Pavelka 3. září 2021 • 14:00
Album Nevermind
Album Nevermind
• foto: 
Archív

Jméno Spencer Elden zná, respektive donedávna znal, málokdo. Obrázek s kojencem, který se pod hladinou bazénu žene za dolarovou bankovkou, je naopak ikonický: byl na obalu jednoho z nejslavnějších alb hudební historie, přelomového Nevermind od Nirvany.

Jméno i vizuál spolu souvisejí jednoduše: oním dítětem byl právě Spencer Elden. Dnes je to třicetiletý muž. Celý svůj dospělý život se snaží o jediné: vylovit z onoho bazénu další prachy. Nyní vše dospělo k absurdnímu konci: Elden Nirvanu žaluje. Snímek na obalu alba Nevermind je prý dětské porno a pan Elden jeho zveřejněním i světovou proslulostí léta trpěl, uvádí jeho právník. Utrpení mladého Spencera muselo být vskutku děsivé, protože Elden v minulosti slavnou momentku při různých příležitostech zopakoval, a to přesně pětkrát, pro různá média a za peníze. Teď si to zřejmě rozmyslel.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější