nahoru
Premium Komentáře

Co napadá Ondřeje Kobzu: Autentický podvod

Ondřej Kobza 10. srpna 2021 • 18:15
Hipsterská výbava
Hipsterská výbava
• foto: 
Archív Ondřeje Kobzy

V mladistvých letech jsem hledal co největší míru autenticity. Ta se ale často otočila v pózu, se kterou jsem se chtěl vyhranit vůči prostředí a ukázat, jak jsem zajímavej.

Obdivoval jsem kamaráda, milovníka vlaků, který měl zásadu, že nikdy necestoval rychlíkem. Přes republiku se tedy vždy přepravoval lokálkami. Z přesvědčení. Jenom to trvalo minimálně dvakrát tak dlouho. V daleko menší míře jsem to dělal taky tak. Jiný zase obdivně citoval filozofa Heideggera, který byl prý velmi pohoršen, že lidé poslouchají hudbu z gramofonových desek. Jediné autentické vnímání hudby je přímo tady a teď na koncertě, kdy zažíváme to tělesné chvění, které se rozprostře mezi hudebníky a posluchači. Heideggera by asi kleplo, kdyby se dožil doby, kdy se hudba poslouchá z YouTube a z počítačových repráků.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější