nahoru
Premium Komentáře

Čokoláda pro důchodce na účet pandemie

Dominik Stroukal 10. srpna 2021 • 11:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Foto Aha! – Petr Hlavatý

Pandemie je pro politiky požehnáním. Nejde ale jen o dříve nemyslitelné omezování svobod, které ve stínu lockdownů volení i nevolení zástupci lidu zavedli a už nikdy nezruší. Nebo o nové a silnější zásahy centrálních bank, jež se ze všech sil snažily, aby ve špatné době nebylo levněji. Jsou to všechny ty mnohamiliardové dárečky voličům, které se přilepí na billboardy politiků a připíšou na účet pandemie.

Mimořádných tři sta korun navíc důchodcům a pět set korun k důchodu za každé dítě nás budou stát ročně kolem 30 miliard. To by ještě před pár lety byl rozdíl mezi schodkovým a přebytkovým rozpočtem. Tedy něčím, o čem bychom zuřivě diskutovali a počítali, jestli na to máme. Teď si toho dost možná velká část z nás ani nevšimla. Těch sekyr je ve veřejných financích už tolik, že se to špatně sleduje. A jsou dohromady tak velké, že se to i špatně počítá.

České důchody jsou mizerné, to nikdo soudný nepopírá, a jen obtížně najdeme jinou skupinu, jež by si zasloužila více peněz. Důchodci celý život tvrdě pracovali se slibem slušných penzí, a jen co zaklapnou naposledy dveře v práci, dostanou se na polovinu průměrné mzdy. Je dobře, když chceme, aby se neměli špatně. Jenže to děláme naprosto tragicky.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější