nahoru
Premium Komentáře

Italský únik: Jak přemýšlejí moderní fotbaloví trenéři?

Josef Kaninský 27. července 2021 • 18:15
Bravo Italia!
Bravo Italia!
• foto: 
Profimedia.cz

Titul mistrů Evropy pro fotbalisty Itálie je dobrou zprávou pro budoucnost této hry. Vítězem velkého turnaje se stal tým produkující nejlíbivější fotbal ze všech 24 účastníků.

Požadavkem doby je hrát takzvaný vysoký presink, při němž útoční hráči napadají základní rozehrávku soupeře, která dnes začíná velmi často u brankáře, jindy u stopera. Dovednosti ve hře s míčem se u těchto postů v sestavě výrazně zvýšily. Je-li některý tým slabší než protivník, je základní výbavou posunout tento presink „níž“, přesněji blíž k vlastní brance, a je na trenérovi, aby vybral prostor, kde napadání začne, například u středového kruhu nebo až na vlastní polovině.

Gól na spadnutí

Nezbytnou podmínkou úspěchu je rychlý návrat do obranné formace, jestliže se útočícímu kolektivu rozehrávka podaří a žene se vpřed. Takzvaná přechodová fáze, zformování do ofenzívy, je klíčovou pro oba protivníky. Když se tomu, který má míč, podaří vletět do rozhozené obrany, při současné kvalitě ofenzívy je gól na spadnutí. Většinou se ale bránícímu týmu povede zaplnit prostor kolem vlastního pokutového území a pak nastává fáze jeho obléhání.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.


Klíčová slova: fotbal, Itálie, komentáře, sport, Euro 2021


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější