nahoru
Premium Komentáře

Karel Steigerwald: #MeToo, bezpečí žen nebo úpadek svobody

Karel Steigerwald 19. července 2021 • 13:20
Konec honů na čarodějnice
Konec honů na čarodějnice
• foto: 
Marek Douša

Napíšu hned, co se má napsat na konci. Ženy mají právo žít mezi muži bez obav. Ale #MeToo je neuchrání. Predátoři si s ním poradí. Dál budou ohrožovat bezpečí žen. (I mužů.)

Nejprve poučení z historie. Nejkrutější útok na ženy vedla kdysi církev v pověstných honech na čarodějnice. V mnoha zemích organizovala hromadné vraždy upálením, které následovalo po mučení, jaké si jen svatí muži mohou vymyslet. Jakmile padlo obvinění ze styků s ďáblem, byla žena ztracena. Soud byl tento: hodili zmučenou nešťastnici do vody. Když se utopila, nebyla čarodějnice. Když uměla plavat, upálili ji, protože jí ďábel pomohl. Ďábel je vyfantazírovaná postava. Nedokážeš, že s ním nemáš styky. Nešlo o soudní procesy, argumenty, svědky a fakta. Šlo o masové vraždění žen, někdy i mužů, s perverzním sexuálním podtextem. Dnes takové vraždění není možné. Padla víra, že ďáblové jsou a páchají s ženami neřest. Jiné víry ale trvají.

Fanatická hnutí

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.


Klíčová slova: komentáře, Karel Steigerwald, metoo


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější