nahoru
Premium Komentáře

Rotundu nedáme! Ikonické hospodě na Praze 1 hrozí zánik

Kryštof Pavelka 28. června 2021 • 06:20
Pivnice U rotundy na adrese Karoliny Světlé 17
Pivnice U rotundy na adrese Karoliny Světlé 17
• foto: 
Profimedia.cz

Kolem záměru radnice Prahy 1 vypovědět z nájmu jednu z posledních autentických putyk v centru se zvedla vlna odporu.

„Nejdřív Oáza a teď Rotunda?! Nikdy!“ – „Tohle jim nesmí projít!“ Podobné výroky začaly minulý týden plnit internetové profily lidí z části pražského uměleckého a mediálního světa, když se dozvěděli, že možná bude zrušena nájemní smlouva restauraci v Praze 1. Proč vlastně kolem možného konce jedné hospody s levným pivem, sekačkou a utopenci vznikl takový cirkus?

Pivnice U rotundy je na adrese Karoliny Světlé 17, pár set metrů od Karlova mostu. Nese jméno podle rotundy svatého Kříže Menšího z poloviny dvacátého století, která stojí jen pár metrů vedle. V jejím nejbližším okolí sídlí několik vysokých škol, například DAMU, FAMU, Fakulta sociálních věd nebo Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. V hostinci se vystřídaly generace studentů, kteří se nad pivem a malými rumy střídavě učili na zápočty a opět učivo úspěšně zapomínali, a především se přirozeně mísili s pracující třídou, která se místo umění či filozofie hádala o fotbalu a opravování škodovek.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější