nahoru

Už i sport zešílel: Před lety dělal rekordy jako muž, teď má na olympiádě vzpírat za ženy

Oldřich Tichý 21. června 2021 • 14:00
Video se připravuje ...
Laurel Hubbardová a její pokus, který zajistil jí stříbro na MS 2017
• video: 
Facebook

Vzhledem k tomu, že se progresívní šílenci všech zemí snaží zničit snad všechno normální, co na tomhle světě ještě zbylo, nemělo by překvapit, že se jejich obětí stává i sport.

V roce 1978 se v novozélandském Aucklandu narodil Gavin Hubbard, který o dvacet let později posbíral několik národních vzpěračských rekordů. Jak to u vzpěračů často bývá, byl to chlap jako hora – vysoký 185 centimetrů a hodně přes 100 kilo váhy. Týž člověk je teď v novozélandské vzpěračské výpravě na olympijské hry v Tokiu. Pozornost nebudí ani tak poměrně vysokým věkem – 43 let je na olympionika docela dost –, ale tím, že má vzpírat za ženy.

Před pár lety si totiž Gavin Hubbard nechal změnit pohlaví z muže na ženu a stal se úředně Laurel Hubbardovou.

Pokud Hubbardová v Tokiu skutečně nastoupí, stane se prvním transgender sportovcem, který se zúčastní letní olympiády. Účast někdejšího juniorského rekordmana v ženské kategorii logicky vyvolává protesty u části soupeřek i dalších příčetnějších sportovních osobností. Vše ale nasvědčuje tomu, že Hubbardová splňuje stanovená kritéria (mimo jiné hodnoty testosteronu). Novozélandský olympijský výbor již vše potvrdil.

Vzpěračka Hubbardová bude na olympiádě první, ale výhledově téměř jistě ne poslední, kdo si změnil své „rodné“ pohlaví a pokusí se uspět v kategorii, kde to bude snazší. Ostatně jiných mezinárodních soutěží se už zúčastnila a vyvzpírala si medaili třeba i na mistrovství světa. Že to nemá už nic společného s regulérním sportovním kláním, kde jsou soutěžící rozdělení do kategorií podle pohlaví?

Jasně že ne. Ale překvapuje to ještě někoho ve světě, kde se vážně diskutuje o tom, že by manželství (nikoliv jen registrované partnerství) měli mít možnost uzavírat i dva muži nebo dvě ženy? Kde je světově uznávaná spisovatelka skandalizována za to, že podle ní osoby, které menstruují=ženy? Kde část veřejnosti s vážnou tváří diskutuje o zvláštních právech pro nebinární osoby (tedy pro ty, kdo se necítí být ani mužem, ani ženou)?

Ne, divit už se nedá ničemu. Je jen otázkou času, kdy se toho někdo chytí ve velkém. Bafuňáři začnou vyhledávat stárnoucí šampióny, kteří si budou chtít ještě dál vydělávat sportem, nechají jim měnit pohlaví a ve velkém je budou přihlašovat do ženských soutěží. Když jsou mnozí vrcholoví sportovci ochotni ničit si dlouhá léta zdraví a životy dopingem, který je připravuje často i o jakoukoliv sexualitu, proč by jim zrovna tohle mělo vadit? A takové basketbalové „ženské“ družstvo, kde budou mít všichni výšku někdejších mužských reprezentantů, to bude teprve dream team!

P. S.: Tento text nemá být odsouzením lidí, kteří se rozhodnou, že chtějí být někým jiným, a nechají moderní medicínu, aby fušovala do práce přírodě. Jejich volba. Cílem tohoto komentáře je poukázat na to, že v řadě oblastí lidského života mají přirozená pravidla a přírodní zákonitosti svůj smysl a jen blázen si může myslet, že je – byť třeba veden těmi nejlepšími úmysly – dokáže nastavit jinak a lépe.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější