nahoru
Premium Komentáře

Bohumil Pečinka: Česká republika, květen 2021

Bohumil Pečinka 28. května 2021 • 13:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Profimedia.cz

Je po všem. Česko se probouzí z covidového spánku, den ode dne je svobodněji a všichni překvapeně zjišťujeme, kam se za rok a půl posunula česká společnost.

Situace je jiná než po velkých krizích minulosti. Tehdy téměř všichni zchudli a někteří víc. Tady zchudla jen skupina živnostníků a menších podnikatelů, ale i oni byli zčásti kompenzováni různými programy.

Jeden z nich, Antivirus, který měl být zrušen před půl rokem (bude asi fungovat až do říjnových sněmovních voleb), dokonale zkreslil trh práce. Tři čtvrtě miliónu lidí bylo a je na Antiviru, takže nejde zjistit, jaká pracovní místa jsou „živá“ a jaká už „mrtvá“.

Takhle je to se vším, takže Česko v květnu 2021 se podobá zemi v mlze. O tom, co se v ekonomice i jinde děje, se můžeme proto jen dohadovat. Spolehlivě můžeme říct jen jedno: měřeno mírou aktuálního zadlužení výrazně zchudl stát.

Utáhnutá spotřeba

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější