nahoru
Premium Komentáře

Co napadá Ondřeje Kobzu: Kosí signál aneb Jak jsem odešel z WhatsAppu

Ondřej Kobza 20. května 2021 • 18:15
Kosí signál
Kosí signál
• foto: 
Archív Ondřeje Kobzy

Zrušil jsem si WhatsAapp. Takový ty zelený esemesky. Změnili podmínky a Mark Zuckerberg chce teď zprávy více využívat pro zacílení reklamy. Říkají, že je to šifrované. To asi ano. Tajné služby posílání vtipů, smajlíků a důležité komunikace, jak se máme, neprolomí. Ale využívání obsahu komunikace si pro zájmy reklamy odsouhlasíte sami. Mají na to plné právo. Nabízejí službu. Já ji zase mohu odmítnout.

Vím, že je to donkichotský boj. Stejně nás často sledují kamery. Dálniční známky se sledují elektronicky, takže i když mám vždy vypnuté polohovací služby v mobilu, je to stejně na nic. Tomu Velkému Šerákovi neuniknete.

Odešel jsem z WhatsAppu, jen abych si cvičil kondici. Abych automaticky nepřejímal všechna „odsouhlasení změn podmínek“. Snažím se alespoň nemít Facebook a Instagram. Používat Mozillu, která alespoň říká, že tolik nesbírá data o vás. Mám vypnuté polohovací služby. Nepoužívám tedy navigaci, ale papírovou mapu. Také často bloudím. Ale baví mě bloudit.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější