nahoru
Premium Komentáře

Máš byt? Tak plať! Vlastník nemovitosti jako nový třídní nepřítel

Lukáš Kovanda 13. května 2021 • 06:20
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Zvýšení daně z nemovitosti probleskuje mezi politickými nápady, jak pomoci státní kase zatížené dluhy. Je to zcela špatný nápad.

Nepříjemné věci se do volebních programů nepíšou. To věděli už komunisté v roce 1946. Slibovali tehdy „zachování široké sféry hospodářství soukromého“ a „plnou podporu drobných a středních podnikatelů“. Oč politikům jde ve skutečnosti, je tedy třeba číst mezi řádky, skládat z útržkovitých uřeknutí, z interních diskusí či z „úhlů pohledu“ ve stranickém tisku. Český volič to ale nedělal už v roce 1946. Proto komunisty volila i řada drobných a středních podnikatelů, kteří se tak dopustili své životní chyby. Stejně tak v současnosti zase řada vlastníků nemovitostí hodlá volit piráty.

 

Na nepodmíněný příjem

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější