nahoru

Milan Tesař: 10 důvodů proč budu rád vzpomínat na rok 2020

Milan Tesař 16. prosince 2020 • 14:40
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Až se za pár desítek let někdo zeptá: „Pamatujete na dvojitou dvacítku?“, nebudeme z paměti lovit divoký tiebreak tenisového zápasu. Na letošní rok se prostě nedá zapomenout.

Někteří vleže na kanapi u Netflixu, jiní padajíce na hubu na jipkách, všichni svorně válčíme s covidem vzor 19. Slovo válka dostává úplně nový obsah, nesedí mi, jakkoli i tentokrát mnozí z nás přišli o své blízké. Válku si představuju jinak.

Je to prostě jenom divný rok, jak zpíval Slávek Janoušek, a tak je logické, že na jeho sklonku vkládáme naděje do toho příštího. „Jedenadvacítku“ vyhlížíme jako spásu, snad že se silvestrovskými petardami umlknou všechny naše problémy a rekordní čísla budou už zase jenom v tahu sportky.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčněČesko bez prezidenta?

Miloš Zeman je v nemocnici a detaily o jeho zdravotním stavu zůstávají tajné. I přes to vydala ÚVN informaci, že prezident není schopen vykonávat pracovní povinnosti.

Indispozice hlavy státu může ztížit povolební vyjednávání a formování nové sněmovny a vlády. Navíc se ukazuje, že prezidentovo okolí nejedná čestně a vyvstává podezření, že kancléř Mynář a lidé okolo něj porušili zákon.

Co se stane když prezident nemůže vládnout? Jsou oprávněné důvody pro zbavení Zemana funkce? Jak se k prezidentovi chová jeho okolí?


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější