nahoru

Vyhlídky, hrady, zříceniny. Český ráj prostě stojí za výlet na kole

Marek Novotný6. listopadu 2012 • 06:00
Skalní hrad Valečov kousek od Mnichova Hradiště.
Skalní hrad Valečov kousek od Mnichova Hradiště.
• foto: 
Profimedia.cz

Český ráj je krásný v jakékoliv roční době - zvlášť na kole. Udělete si cyklovýlet z Mnichova Hradiště přes zříceninu Valečov až na hrad Kost.

 

Mnichova Hradiště vyjedeme po červené turistické značce směrem na obec Zásadka a dále ke hradu Valečov, zdaleka viditelné a poměrně zachovalé zřícenině středověkého skalního hradu.


Červená TZ nás dovede až na rozcestí Nad Valečovem, odkud budeme pokračovat po zelené TZ do Branžeže – Nové Vsi a dále po cyklotrase č. 4009 vedoucí souběžně se zelenou TZ na rozcestí Chrby.

 Náročnost:
mírně kopcovitá trasa

Délka:
37 km

Převýšení:
cca 550 metrů

Doporučené kolo:
horské


Tam odbočíme na červenou značku ve směru na hrad Kost. Kost je jedním z nejvýznamnějších českých hradů, původem z první poloviny 14. století. Pro veřejnost je otevřený v sezóně od dubna do konce října. Od hradu Kost vyrazíme po modré TZ a přes rozcestí Prokopské údolí dojedeme k rybníku Partoťák, kde odbočíme z modré TZ na neznačenou zpevněnou cestu. Ta nás dovede až k silnici vedoucí do Dobšic a Meziluží.

 

Za Mezilužím odbočíme vlevo a po cyklotrase projedeme lesy až k silnici č. 279 vedoucí do Žehrova. V Žehrově odbočíme opět vlevo na žlutou TZ. Směrem na Příhrazy a přes rozcestí U Věže dojedeme na rozcestí Hrázka, kde odbočíme vpravo a budeme dále pokračovat po modré TZ Hrázkovou roklí až k turistické chatě Na Krásné vyhlídce, která dělá čest svému jménu.

 

Z Krásné vyhlídky vyrazíme po zelené TZ přes obec Mužský na rozcestí Skalka a dále do obce Zásadka, z níž budeme pokračovat po cyklotrase č. 4009 do Dneboha a odtamtud zpět po silnici do Mnichova Hradiště.

 


Zobrazit místo Mnichovo Hradiště na větší mapě

 

Stáhněte si mapu ve formátu GPX nebo KML.


Přihlašte se do Cykloklubu Reflexu

Marek Novotný


Klíčová slova: rxrx, mareknovotnyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,670
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější