nahoru

Průzkum: Čechům nejvíc chutná rum a tuzemák

red11. srpna 2017 • 11:31
Tuzemský rum se již 15 let musí prodávat bez označení rum
Tuzemský rum se již 15 let musí prodávat bez označení rum
• foto: 
Profimedia

Tuzemáky a importované rumy jsou pro české spotřebitele stále populárnější kategorie, která objemově zaujímá téměř jednu třetinu z lihovin. 86 % objemu tvoří tradiční tuzemáky a zbytek importované rumy. Největší značkou na trhu je značka Božkov, která byla loni spotřebiteli zvolena jako ta nejdůvěryhodnější. Prim mezi importovanými rumy hraje Captain Morgan, který je zároveň druhou největší importovanou značkou u nás.


„Češi mají k rumům a tuzemákům velmi kladný vztah. Díky své chuti a univerzálnosti jak pro pití samotné, tak pro míchání a samozřejmě i pečení se těší kategorie stále velké oblibě,“ uvádí Tomáš Hejkal, dočasný marketingový ředitel Stock Plzeň-Božkov.

Rozvoj ekonomiky se promítá i do růstu prodejů dražšího importovaného alkoholu. Z pohledu distributora vítězí v kategorii importovaných rumů jednoznačně Captain Morgan, jehož tržní podíl mezi importovanými rumy dosahuje 48,5 %. „Captain Morgan je největší importovanou značkou ve své kategorii a zároveň druhou největší importovanou značkou destilátů vůbec. Máme radost, že její obliba stále roste, meziročně o 5,5 %,“ uvádí Tomáš Hejkal.

Beton slaví padesátiny. Poprvé pili koktejl z becherovky a toniku návštěvníci Světové…
7 věcí, které nevíte o alkoholu: Kolik je bublinek v šampaňském a proč je na ginu prase…


red


Klíčová slova: alkohol, rum, pitíDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,770
28,530
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější