Video placeholde

Česko má svého prvního mistra piva! Stal se jím 28letý obchodní zástupce, který porazil dvoutisícovku soupeřů

Reality show BeerMaster Česko je u konce. Téměř po třech měsících od začátku vysílání, kdy se poprvé na displejích a televizních obrazovkách objevila nová soutěž hledající mistra piva, známe vítěze. Finále předcházely castingy a z více než dvoutisícovky pivařů byla vybrána osmička nejlepších, které čekal náročný road trip po českých pivovarech a také nelehké vědomostní i praktické disciplíny. Cestu do samého superfinále si probojovali Tomáš Hasík alias Ozzy a Adam Huml přezdívaný Medojed. O vítězi rozhodoval mimo jiné herec a autor úspěšného kulinářského cestopisu Lukáš Hejlík. Kdo nakonec prošel přes nekompromisní porotu a získal historicky první titul BeerMaster Česko?

První český BeerMaster je tu! Proti sobě stanuli dva rivalové, sympatický a bezproblémový Ozzy a svéhlavý Adam, který si nebral servítky před porotou, ani před svými soky. V to, že dojdou až do superfinále, se neodvažovali vůbec doufat. „Už jen dostat se do finále s Tomášem Hasíkem byl úspěch. Z počátku jsem soutěž vůbec nebral vážně a považoval jsem to spíš za humor, že jsem se přihlásil, nakonec jsem si ji ale užil,“ říká Adam Huml. O tom, že se nejednalo o lehkou cestu, svědčí i fakt, že oba zažili několik pádů, dostali se do eliminačních rozstřelů, nervy jim drásala nejen neoblomná porota, ale i ostatní velmi talentovaní soupeři. Adam a Ozzy ale vše vydrželi a postupovali dál. V každém kole získávali nejen nové pivovarnické zkušenosti, ale zásadní proměnou procházeli i oni sami.

O vítězi rozhodla poslední disciplína, kterou bylo uvařit pivo podle vlastní receptury a postupů. Finalisté se ničeho nezalekli a na malé domovařičské sadě uvařili pivo, jak nejlépe dovedli. Výsledek byl perfektní v obou případech. O to těžší ale bylo rozhodování pro porotou. Ta se skládala z létajícího sládka národního pivovaru Budějovický Budvar Aleše Dvořáka, gastro experta Luboše Kastnera a populárního foodblogera Lukáše Hejlíka. Slovo při rozhodování měli také všichni sládci, kteří se objevili v jednotlivých dílech soutěžního road tripu. Dorazili i poslední vyřazení soupeři Ema Reisenauerová a Lukáš Provazník. „Samotné finále bylo určitě napínavé, protože od prvního napití jsme s Tomášem věděli, že vůbec není jasno, protože se nám to oběma víceméně povedlo. Pro mě samotného byla výhra už to, že jsem uvařil pivo, které se dá pít, protože to bylo moje poprvé,“ dodává Huml.

Titul BeerMaster Česko získal po dlouhém boji osobitý podivín a zároveň velký milovník piva Adam Huml, rodák z Neratovic. Ten svými názory leckdy překvapil nejen porotu, ale i soupeře a diváky Mall.tv a Nova Action, které soutěž vysílaly. „Porazit svým prvním pivem ostříleného domovarníka jako je Tomáš Hasík je určitě skvělý pocit a musím uznat, že i když jsem přípravě receptu věnoval hodně rozmyslu a hodně jsem ho konzultoval se sládky u nás v pivovaru Zichovec, tak určitou roli hrálo i to pověstné štěstí,“ dodává vítěz Adam.

Dobrou zprávou pro všechny neprofesionální pivní znalce a znalkyně může být to, že už nyní se chystá další řada reality show BeerMaster Česko, která proběhne v příštím roce. „První testovací sérií jsme si potvrdili divácký zájem o toto téma a už nyní pracujeme na jejím pokračování, které bude velkolepější, složitější a dramatičtější… Casting je již otevřen, takže všichni zájemci se mohou už nyní přihlásit na BeerMaster.cz.,“ uzavírá producent pořadu Roman Buťa. Všechny díly první série včetně napínavého finále jsou k vidění zdarma na www.beermaster.cz, kde se mohou zájemci už nyní hlásit do další řady.