nahoru

Hvězdy Reflexu: Herečky Tereza Těžká, Anežka Pithartová a Sabina Dlouhá aneb Cena za odvahu

Milan Tesař 14. března 2020 • 08:30
Tereza Těžká, Anežka Pithartová a Sabina Dlouhá
Tereza Těžká, Anežka Pithartová a Sabina Dlouhá
• foto: 
Profimedia.cz

Druhým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je celoročně hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Protagonistky dokumentu V síti Víta Klusáka a Barbory Chalupové. Během natáčení se vydávaly za nezletilé dívky sedící u počítače uprostřed dětského pokoje. Během deseti dnů je přes internet oslovilo 2458 mužů. Viděly a vyslechly strašné věci. Přesto si braly telefony a notebooky domů a pokračovaly v konverzacích ve snaze donutit predátory, aby se „odkopali“.

Pomáhal jim pocit týmové spolupráce a vědomí, že to, co dělají, má smysl. Pokud má mít umělecké dílo sociální rozměr a být užitečné, tohle je ten případ. Tři dívky nominujeme za odvahu: bez nich by dokument, který za jediný týden zhlédlo v kinech 117 tisíc diváků, nikdy nevznikl.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.