nahoru

Unikátní pohled do historie: Přelom 19. a 20. století na Balkáně očima výběrčího daní

Martin Mrázek 14. února 2019 • 15:40
Unikátní pohled do historie: Přelom 19. a 20. století na Balkáně očima výběrčího daní
foto: Flashbak.com

Z titulu svého povolání navštívil berní úředník, jehož jméno se bohužel nedochovalo, takřka každý kout Balkánského poloostrova. Díky zálibě v amatérské fotografii navíc zachytil unikátní období tamní historie, jež můžete navštívit prostřednictvím snímků v naší galerii.

Neznámý berní úředník během své kariéry navštívil snad všechny země Balkánu. Můžeme tak prostřednictvím jeho snímků nahlédnout do nedávné historie zdejších zemí. Na svých snímcích skvěle zachytil atmosféru malých a zapadlých vesnic v Makedonii, ale i například pravoslavný klášter v Bulharsku.

Sami můžete nejlépe posoudit, jak moc se změnil jih Evropy, který je často v očích ostatních chápán jako jedna z nejchudších a nejneklidnějších oblastí starého kontinentu. A jímž v průběhu poslední stovky let prošlo několik válečných konfliktů, z nichž ten poslední skončil teprve před pár lety.

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.