Unikátní pohled do historie: Přelom 19. a 20. století na Balkáně očima výběrčího daní | Reflex.cz
nahoru

Unikátní pohled do historie: Přelom 19. a 20. století na Balkáně očima výběrčího daní

Martin Mrázek14. února 2019 • 15:40
Unikátní pohled do historie: Přelom 19. a 20. století na Balkáně očima výběrčího daní
foto: Flashbak.com

Z titulu svého povolání navštívil berní úředník, jehož jméno se bohužel nedochovalo, takřka každý kout Balkánského poloostrova. Díky zálibě v amatérské fotografii navíc zachytil unikátní období tamní historie, jež můžete navštívit prostřednictvím snímků v naší galerii.

Neznámý berní úředník během své kariéry navštívil snad všechny země Balkánu. Můžeme tak prostřednictvím jeho snímků nahlédnout do nedávné historie zdejších zemí. Na svých snímcích skvěle zachytil atmosféru malých a zapadlých vesnic v Makedonii, ale i například pravoslavný klášter v Bulharsku.

Stalinova transpolární magistrála: Co zbylo ze sovětské železnice smrti?
Johana Kudrnová 18. července 2018 • 14:09

Stalinova transpolární magistrála: Co zbylo ze sovětské železnice smrti?

Sami můžete nejlépe posoudit, jak moc se změnil jih Evropy, který je často v očích ostatních chápán jako jedna z nejchudších a nejneklidnějších oblastí starého kontinentu. A jímž v průběhu poslední stovky let prošlo několik válečných konfliktů, z nichž ten poslední skončil teprve před pár lety.

Alkohol ve fotografiích: Podívejte se, jak Češi pili na přelomu tisíciletí
Jiná tvář války ve Vietnamu: Úchvatné snímky Saigonu před pádem do rukou komunistů

 
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější