nahoru

Historický bizár ze všech koutů světa: Prohlédněte si kombajn tažený koňmi nebo průhledný automobil

Jakub Němec 30. května 2021 • 12:10
Historický bizár ze všech koutů světa: Prohlédněte si kombajn tažený koňmi nebo průhledný automobil
foto: Ranker.com

Všichni jsme se asi mnohokrát přesvědčili o tom, že skutečný život může být někdy bizarnější než sebeabsurdnější fikce. Staletí a dekády pocit absurdnosti ještě zvětšují. Přesvědčit se o tom můžete ve fotogalerii, která vám představí, jak v minulosti lidé na různých místech světa považovali za zcela normální to, co se nám dnes může jevit jako scénky z komediálních nebo hororových filmů.

Zatímco fotografie chlapců trénujících v roce 1920 na školním dvoře plavání na suchu vzbuzuje v dnešním čtenáři spíše úsměv, ze snímku z ostrého testování neprůstřelných vest, který byl pořízen o tři roky později, mu může tuhnout krev v žilách. Svět se prostě mění a my s ním. Na ulicích Káhiry už si sice dnes mumii (snad) nekoupíte, ale nevím jak vy, ovšem já bych do některých těch fotek na pár minut skočil hned. Nejvíc by mě lákalo vidět a vyzkoušet obří lidské šachy s živými koni. Co by lákalo vás?

Na bizarní historické fotografie se podívejte ve fotogalerii:Klíčová slova: fotografie, historie, fotogalerie, bizarDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.