Eifellova kráska: Dvoumetrová tanečnice, která ve 40. letech ovládla svět nočních klubů | Reflex.cz
nahoru

Eifellova kráska: Dvoumetrová tanečnice, která ve 40. letech ovládla svět nočních klubů

Martin Mrázek5. května 2019 • 17:32
Eifellova kráska: Dvoumetrová tanečnice, která ve 40. letech ovládla svět nočních klubů
foto: Oldpicarchive.com

Lois DeFee se narodila v malém texaském městečku roku 1918. Záhy bohužel ztratila rodiče, a tak dětství strávila u tety a strýce. Soužití s rodinou otcovy sestry však neprobíhalo zrovna šťastně a již ve čtyřech letech začala Lois z nového domova utíkat. Ve třinácti pak zmizela definitivně. Místo na západ (jako v předchozích případech) se vydala na východ a skončila ve floridském Miami, kde majitel místního klubu sháněl showgirls pro představení na Kubě.

Čerstvá teenagerka by za normálních okolností neměla šanci práci dostat, ale Lois díky své výšce vypadala více na 18 než na svých skutečných 13 let. Na Kubě se záhy ukázalo, že Lois nemá s tancem žádné zkušenosti. Producenti tak mladičkou dívku používali jako nahou sochu v pozadí představení, nebo ji nechávali pomalými pohyby přecházet po pódiu. Zatímco dnes by tuto roli označila většina lidí hanlivě jako „křoví“, Lois dokázala tyto zkušenosti později přetavit ve svůj vlastní osobitý styl postavený právě na pomalých, důstojných pohybech.

Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se

Když turné po Kubě skončilo, celý ansámbl se přesunul do Miami. Až na Lois. Ta nevystoupila z vlaku a pokračovala do New Yorku, kde dostala skrze známého z Kuby práci vyhazovače v podniku The Dizzy Club. Okamžitě se stala středem pozornosti a získala přezdívku Eifellova kráska. Sama Lois později přiznala, že žádného vyhazování se nikdy osobně neúčastnila. Již samotná její přítomnost ale dokázala změnit směr mnoha verbálních konfliktů.

V roce 1939 dostala práci na Světové výstavě v New Yorku, kde vystupovala jako královna Amazonek. Zde si jí všiml i Harold Minsky a rozhodl se Lois zaměstnat jako hlavní tahák v jednom ze svých klubů. Plat 400 dolarů týdně představoval pro mladou ženu obrovské lákadlo. Nabídka ale měla jeden háček, vystoupení bylo podmíněno striptýzem. Tedy věcí, kterou Lois nikdy nedělala.

Vtipně skrytá erotika: Pár jednoduchých čar, které probudí vaši nejdivočejší představivost

V průběhu týdne proto Eifellova kráska navštívila takřka všechny kluby New Yorku. Na pódiu pak ale přesto předvedla vystoupení zcela odlišné od ostatních tanečnic. Její styl byl popisován jako vznešený, důstojný a sofistikovaný. Hlavní atrakcí nočních klubů Harolda Minskyho byla Lois Defee celá 40. léta. Mezi její fanoušky pak patřily z velké části i ženy, a to právě díky unikátnímu stylu tance.

Po konci kariéry se Lois několikrát vdala a zemřela v roce 2012 v požehnaném věku 93 let.

Fotografie z vrcholu její kariéry si můžete prohlédnout v naší galerii:

Erotika ve vaši představivosti: Podívejte se na nevinné snímky, které však ukazují…
Bettie Page: Královna pin-upu a idol ženské krásy 50. let minulého století

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější