Dojemné poslední snímky sloní královny s kly až na zem. Podobných už žije jen kolem 20 jedinců | Reflex.cz
nahoru

Dojemné poslední snímky sloní královny s kly až na zem. Podobných už žije jen kolem 20 jedinců

Clara Zangová11. dubna 2019 • 15:50
Dojemné poslední snímky sloní královny s kly až na zem. Podobných už žije jen kolem 20 jedinců
foto: Will Burrard-Lucas / Tsavo Trust

Britský fotograf Will Burrard-Lucas, jehož vášní jsou divoce žijící zvířata, zachytil na černobílých fotografiích vzácnou starou slonici s extrémně dlouhými kly. Krátce po pořízení posledního snímku samice zemřela. Překvapivě však stářím, a ne vinou pytláků, kterým statečně unikala přes 60 let. Odhaduje se, že slonů s kly až na zem už existuje jen kolem 20. Na snímky vzácného zvířete se podívejte v galerii.

„Sloní královna“, jak ji nazval její fotograf, žila v Keňském regionu Tsavo a dosáhla úctyhodného věku přes 60 let. Zvlášť s takto dlouhými kly, které by pro pytláky byly velmi cennou kořistí, je to pozoruhodné. Nejen kvůli tomu, že jim slonice se zvláštním jménem F_MU1 po celý svůj život unikala, ale i proto, že přežila následná traumata, která ji střetnutí s pytláky způsobila. Většina takových jedinců se stane obětí lovců ještě dřív, než jsou vůbec schopni reprodukce, proto podobných slonů ubývá.

„Bylo to úžasné, zvláště teď, když jsou sloni s dlouhými kly takto vzácní,“ popsal na svém blogu Burrard-Lucas svůj zážitek z fotografování. Snímky pořídil pomocí zařízení Beetlecam, pojízdného nosiče fotoaparátu či kamery, který mu umožnil sloní samici nafotit velmi zblízka při jejích běžných denních rituálech, jako je návštěva napajedla.

Gangy, drogy, prostitutky. Fotograf objíždí svět a snímá odvrácenou tvář života

Země gigantů

Série vznikla v srpnu 2017 ve spolupráci s keňskou neziskovou organizací Tsavo Trust, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů zvířat. Fotografie se stanou součástí knihy organizace, která nese název Land of Giants, se 150 snímky slonů z regionu Tsavo. Cílem organizace je zvýšit povědomí o problematice divoce žijících slonů. Stejné přání má i fotograf.

Will Burrard-Lucas se podílel také na nedávné úspěšné dokumentaci černého pantera. Sloni s gigantickými kly jsou však prý ještě vzácnější (i když ne tolik prchliví jako černí panteři).

Nejen Izrael má krásky v uniformě. Ruské vojandy ukazují, že i Putinova armáda umí být …
Kamery zachytily vzácného a tajemného černého pantera. Nebyl k dostižení 110 let
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější