Miss Moskva si vzala malajsijského sultána, který podporuje právo šaría a omezuje práva žen | Reflex.cz
nahoru

Miss Moskva si vzala malajsijského sultána, který podporuje právo šaría a omezuje práva žen

Daniel Baret28. listopadu 2018 • 08:40
Miss Moskva si vzala malajsijského sultána, který podporuje právo šaría a omezuje práva žen
foto: Twitter

Oksana Vojevodina (25), která se v roce 2015 stala Miss Moskva, se vdala za současnou hlavu Malajsie, krále Muhammada V. (49). Ten je současně sultánem malajsijského státu Kelantan, který se nachází na severu země. A právě tam už mnoho let platí tvrdý islámský zákon šaría, v rámci kterého jsou na veřejnosti za přestupky trestány ženy dřevenou hůlkou, zakázány jsou zde noční kluby, bary a místní vláda podporuje dětská manželství. Je tedy otázkou, zda bývalá ruská královna krásy vůbec tuší, koho si vzala.

Oksana konvertovala k islámu 16. dubna letošního roku a 22. listopadu si na opulentní svatbě na moskevském předměstí Barvicha vzala současnou hlavu Malajsie, krále Muhammada. Malajsijská hlava státu je titulována Yang di-Pertuan Agong (v překladu „Ten, kdo byl ustanoven pánem“). V prosinci 2016 získal tuto funkci Muhammad V., který je současně i sultánem státu Kelantan. Krále sice doživotní monarchové ostatních členských státu ze svého středu de jure volí, ale de facto je uplatňován rotační princip mezi členskými monarchiemi federace. Funkční období je pětileté.

Večírky, vraždy, prostituce: Unikátní snímky ukazují divoký svět mafie v Rusku po…

Oksana Vojevodina má dnes také muslimské jméno Rihana a na rozdíl od minulosti už bude na veřejnosti chodit zahalená.

Momentálně král Malajsie úřaduje z hlavního města Kuala Lumpur, kde naplatí tak přísné muslimské zákony jako v jeho domovském státě Kelantan. Tam vládne už léta islamistická strana PAS, která prosazuje tvrdou variantu šaríe. Některá média proto přezdívají Kelantan „malajsijský Írán“. Jak se tam bude ruské královně žít, se jen uvidí.

Kde se vladařský pár seznámil, není jasné, ale Oksana často pracovala jako modelka v Číně či Thajsku. Podle jedné z fotek byla také na návštěvě Prahy.

Trapné snímky, které neměl nikdo vidět. Prohlédněte si fotky zakázané samotným Hitlerem
Pozdravy z konce světa: Opuštěné město Vorkuta aneb 40 hodin od Moskvy

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější