nahoru

Vylouhované umění. Podívejte se na nádherné malby a koláže z použitých čajových sáčků

Johana Kudrnová 25. listopadu 2018 • 14:27
Vylouhované umění. Podívejte se na nádherné malby a koláže z použitých čajových sáčků
foto: Ruby Silvious

Španělská umělkyně Ruby Silvious okouzlila svou kreativitou nejen svět internetu, ale také zástupce odborné veřejnosti. Plátnem nadané malířky ovšem není papír, zeď nebo počítačová obrazovka, ale použité čajové sáčky. Možná vám připadá, že nejlepší využití by nápad našel v osnovách mateřských a základních škol. Koláže Ruby Silvious vás ale přesvědčí, že i šíleně znějící techniky můžou ve výsledku překvapit kouzelným výsledkem.

Čajové sáčky většinu z nás neuvěřitelně rozčilují, ačkoliv se v podstatě jedná o nevinný předmět každodenní spotřeby. Váže se k nim prostě spousta problémů, se kterými většina lidí bojuje celý život. (To se samozřejmě netýká pijáků vysoce kvalitního čaje v ruličkách, pro které je konzumace zlevněného sáčkového čaje jednoduše řečeno nepředstavitelná.)  

Taky se pravidelně pokoušíte vylovit sáček z vřelého čaje dvěma prsty, protože je lžička daleko a šňůrka se při zalévání odporoučela na dno hrnečku dřív, než jste ji stihli zachytit?

Kapající sáček

A co se sáčkem, když už jej vítězoslavně třímáte v prstech? Kape z něj horká a barevná voda a po ruce skoro nikdy není nádoba, do které byste jej bezpečně uklidili. Na cestě se sáčkem do koše tak na sto procent pokapete kuchyňskou podlahu…

Díky pracím Ruby Silvious však možná ale i vy naleznete k použitým čajovým sáčkům svou cestu. Silvious na ně maluje melouny, květiny, oblečení, hrady, kávovary i krajinky. Výsledkem jsou překvapivě půvabná dílka, která se v příštím roce dokonce dočkají vystavení ve městě Čigasaki v Japonsku.

Na snímky koláží Ruby Silvious se můžete podívat ve fotogalerii.


Klíčová slova: Ruby Silvious, čaj, koláže, obrazyDiskuse ke článku