nahoru

Zákazník fotil prostitutky Paříže 30. let, které si sám zaplatil. Erotické snímky jsou intimní i zábavné

Tereza Stonišová 9. září 2021 • 18:30
Zákazník fotil prostitutky Paříže 30. let, které si sám zaplatil. Erotické snímky jsou intimní i zábavné
foto: Monsieur X

Alexandre Dupoy je něco jako nadšenec pro erotično, sex a historii sexuality – jak se vyvíjelo zobrazování žen a mužů v intimních pózách, jak se měnila či vyvíjela estetika prostitutek, jak vypadaly erotické plakáty. Ze své vášně dokonce vytvořil i obchod, v němž najdete mnoho unikátů – mimo jiné sbírku unikátních fotografií prostitutek, které fotil sám zákazník.

Jednoho dne se prý Dupoyovi splnil něco jako sběratelský sen. Přijel za ním dobře vypadající gentleman, že prý má pro něj cosi speciálního. Ze svého luxusního auta pak vytáhl několik krabic černobílých fotografií, na první pohled bezchybně technicky vytvořených, kde se v různých pózách a na různých místech objevovaly napůl svlečené či zcela nahé ženy. Když se zvědavý Dupoy zeptal na autora fotografií, neznámý elegán uvedl, že je všechny fotil on v jediném vykřičeném domě v Paříži, a že mu je klidně nabídne do jeho unikátního krámku. Pod jednou podmínkou: že zůstane v anonymitě.

A tak jsou všechny snímky od autora Monsieur X, jehož příběh byl zřejmě stejně dvojbarevný, jako jsou jeho snímky. Po více než 4 desetiletích se Dupoy rozhodl vytvořit knihu erotických fotografií, do nichž zařadil také tyto snímky z Rue Pigalle. A ani tehdy autora neprozradil – i v této publikaci je napsáno pouze Monsieur X. Na výběr snímků pana Neznámého se můžete podívat v galerii:

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.