nahoru

Marilyn Monroe, šestnáctiletá nevěsta. Podívejte se na dosud neznámé fotografie mladého sexsymbolu

Tereza Stonišová6. prosince 2019 • 12:00
Marilyn Monroe, šestnáctiletá nevěsta. Podívejte se na dosud neznámé fotografie mladého sexsymbolu
foto: rarehistoricalphotos

Se šestnáctiletou Normou Jeane Bakerovou, kterou celý svět zná spíše pod pseudonymem Marylin Monroe, se James Dougherty oženil za druhé světové války v roce 1942. Byl to prý sňatek z rozumu, který měl nezletilou Normu Jeane uchránit před pobytem v sirotčinci. Marilyn známe jako oslnivou blondýnu s vlajícími vlasy a šaty – zde je však Norma Jeane ještě úplně jiná. Podívejte se na unikátní fotografie.

Zajímavé je, že James Dogherty svou někdejší manželku přežil téměř o 40 let. Zemřel totiž v roce 2005 ve vysokém věku 84 let. Dogherty rád tvrdíval, že si Marilyn vzal z velké lásky, realita však byla taková, že se tehdy mladinkou dívku jen pokusil zachránit od pobytu v sirotčinci, kde by bývala kvůli psychicky nemocné matce skončila.

První manželství budoucí Marilyn vydrželo pouhé 4 roky, během nichž Dougherty bojoval v Pacifiku a Číně. Marilyn Monroe byla během života vdaná celkem třikrát. Po Doughertym byli jejími manželi slavný baseballový hráč Joe DiMaggio a spisovatel Arthur Miller. S oběma se slavná diva rovněž rozvedla.

 

 Klíčová slova: fotografie, svatba, Marylin MonroeDiskuse ke článku