nahoru

Marilyn Monroe, šestnáctiletá nevěsta. Podívejte se na dosud neznámé fotografie mladého sexsymbolu

Tereza Stonišová22. dubna 2018 • 08:00
Marilyn Monroe, šestnáctiletá nevěsta. Podívejte se na dosud neznámé fotografie mladého sexsymbolu
foto: rarehistoricalphotos

Se šestnáctiletou Normou Jeane Bakerovou, kterou celý svět zná spíše pod pseudonymem Marylin Monroe, se James Dougherty oženil za druhé světové války v roce 1942. Byl to prý sňatek z rozumu, který měl nezletilou Normu Jeane uchránit před pobytem v sirotčinci. Marilyn známe jako oslnivou blondýnu s vlajícími vlasy a šaty – zde je však Norma Jeane ještě úplně jiná. Podívejte se na unikátní fotografie.

Zajímavé je, že James Dogherty svou někdejší manželku přežil téměř o 40 let. Zemřel totiž v roce 2005 ve vysokém věku 84 let. Dogherty rád tvrdíval, že si Marilyn vzal z velké lásky, realita však byla taková, že se tehdy mladinkou dívku jen pokusil zachránit od pobytu v sirotčinci, kde by bývala kvůli psychicky nemocné matce skončila.

První manželství budoucí Marilyn vydrželo pouhé 4 roky, během nichž Dougherty bojoval v Pacifiku a Číně. Marilyn Monroe byla během života vdaná celkem třikrát. Po Doughertym byli jejími manželi slavný baseballový hráč Joe DiMaggio a spisovatel Arthur Miller. S oběma se slavná diva rovněž rozvedla.

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu
Veselé cestování s Jardou Jindrou: Kolik jazyků umíš…
Jaroslav Jindra 3. dubna 2018 • 11:29

Veselé cestování s Jardou Jindrou: Kolik jazyků umíš…

 

 Klíčová slova: Marylin Monroe, svatba, fotografie


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější