nahoru

Intimita v autě: Fotograf jedinečně zachytil americký sen za volantem. Podívejte se

pos 16. dubna 2018 • 16:30
Intimita v autě: Fotograf jedinečně zachytil americký sen za volantem. Podívejte se
foto: Repro z knihy People in Cars

Amerika, země automobilů. Toto známé rčení o zemi, kde se auto stalo doslova životním stylem, se rozhodl naplno zdokumentovat fotograf Mike Mandel. V roce 1970 nafotil život lidí za volantem a zachytil nejintimnější okamžiky, které řidiči a spolujezdci v autě tráví.

V roce 1970 stál Mike Mandel na chodníku v severním Hollywoodu v Kalifornii, když ho zaujali lidé, které jen tak letmo zahlédl v kolem projíždějících automobilech. Pestrost výrazů v jejich tvářích ho inspirovala.

Nechtěl ovšem fotit tajně a zpovzdálí, chtěl se dostat co nejblíže a chtěl také, aby řidiči a jejich spolujezdci o jeho přítomnosti věděli, a chtěl zachytit jejich reakce. Našel si místo na rušné křižovatce a využil pozdně odpoledního světla, které snímkům dodá správnou náladu.

„Použil jsem širokoúhlý objektiv a musel jsem se dostat opravdu blízko,“ říká o svém projektu fotograf. „Někteří lidí přede mnou odvraceli tvář nebo se mi snažili sundat prst ze spouště. Nejčastěji se lidé ale do mého objektivu usmívali,“ dodává.

Své fotografie vydal i knižně a na ukázky, které jedinečně zachycují život v automobilech, se podívejte do galerie:

pos


Klíčová slova: fotogalerie, USA, automobily, Mike MandelDiskuse ke článku