nahoru

33 nejdražších degustačních menu světa. Podívejte se!

Johana Kudrnová 14. července 2017 • 17:30
33 nejdražších degustačních menu světa. Podívejte se!
foto: Facebook / Business Insider

Je libo molekulární kuchyni na středověkém hradě ve Švýcarsku? Exkluzivní menu od jednoho z nejslavnějších sushi masterů, jednadevadesátiletého Jiro Ono v Tokiu? Nebo snad langustové ravioli a krém z foie gras ve stínu kaštanů pařížské Le Pré Catelan? Třešničkou na dortu by nakonec mohla být tříhodinová degustace s projekcemi, neonovými stoly a experimenty v restauraci Sublimotion na španělské Ibize. To vše za lidové ceny v rozmezí od deseti do sedmdesáti tisíc korun v rámci degustačních menu pro dva. Podívejte se na žebříček 33 nejdražších a nejlepších menu světových restaurací, které zveřejnil Business Insider.

Mezi třiatřicítkou restaurací nabízejících nejdražší degustační menu na světě je čtrnáct amerických podniků a šest francouzských. Po dvou má Švýcarsko, Itálie a Japonsko, zatímco Španělsko, Čína, Monako, Maledivy, Austrálie, Hong Kong a Velká Británie mají každá jednoho zástupce.

Mnohé restaurace připravují individualizovaná menu, většina sází na světoznámé šéfkuchaře a některé obměňují kompletní menu každý den. Počet chodů se pohybuje mezi pěti a pětadvaceti a hodování většinou trvá mezi dvěma a čtyřmi hodinami.

Gurmáni si na speciálních menu mohou pochutnat v netradičních prostředích, často je v nabídce živé sledování přípravy menu. Vítejte ve světě vysoké gastronomie. Jak říká Zdeněk Pohlreich, o těchto gastro zážitcích byste domů dlouhý dopis určitě napsali!

Žebříček najdete ve fotogalerii:Klíčová slova: jídlo, restaurace, fotogalerie


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.