nahoru

Insomnie, z níž vzniká umění. Fotograf trpící nespavostí fotí depresívní Central Park

Tereza Stonišová 27. května 2017 • 16:30
Insomnie, z níž vzniká umění. Fotograf trpící nespavostí fotí depresívní Central Park
foto: Michael Massaia

Co se vám vybaví, když se řekne newyorský Central Park? Pravděpodobně davy Newyorčanů, turistů, ideálně krásné počasí a zelená oáza uprostřed města mrakodrapů. Typický obrázek Central Parku však rozhodně nenajdete na snímcích fotografa, který trpí nespavostí.

Michael Massaia, původem z New Jersey, trpí nespavostí. A zdá se mu bezúčelné se převalovat v posteli, když nemůže v noci spát, a tak se chodí procházet. Při té příležitosti s sebou vždy bere svůj fotoaparát – fotografování je jeho práce. Díky své nemoci vznikl unikátní projekt, který ukazuje, jak Central Park vypadá v noci, bez turistů a bez modrého nebe a všudypřítomné zeleně. Fotografie jsou černobílé, působí depresivně a člověka ihned napadne, že jde o dílo někoho, kdo zřejmě v noci nemohl spát.

 

Fotografie jsou také zajímavé tím, že jsou v podstatě časosběrným dokumentem. Fotograf Central Park fotí během svých nocí již od roku 2008.

.

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.