Unikátní nahrávka: Poslechněte si, jak zněl Hitler při běžném hovoru | Reflex.cz
nahoru

Unikátní nahrávka: Poslechněte si, jak zněl Hitler při běžném hovoru

E15.cz, paj10. března 2017 • 17:30
Unikátní nahrávka: Poslechněte si, jak zněl Hitler při běžném hovoru
foto: War History Online

Vůdce nacistického Německa Adolf Hitler nikomu nedovoloval nahrávání své řeči bez předchozí přípravy. Jediným dochovaným záznamem jeho běžného rozhovoru je tak nahrávka finského radiotechnika Thora Damena.

Evoluce v přímém přenosu? Amazonský kmen Huaorani se mění kvůli lovu opic
Krásné dívky a kapři. Bizarní kalendář, který potěší oko každého Čecha!
Tomu se podařilo nacistického vůdce nahrát během jeho návštěvy Finska v roce 1942 při rozhovoru s finským generálem Carlem Mannerheimem, který právě slavil narozeniny. Hitlera podle serveru War History Online přijal v železničním voze, aby delegace nevypadala jako oficiální státní návštěva.

Technik měl původně nahrávat pouze oficiální proslovy, podařilo se mu ale následně nahrát i soukromý rozhovor mezi Mannerheimem a Hitlerem. Ti v něm probírají například neúspěchu útoku na Sovětský svaz a výkony jeho zbrojního průmyslu.

Po jedenácti minutách příslušníci SS na nahrávání přišli, Doner ho musel ukončit a nahrávka následně putovala do rukou státního cenzorského úřadu. Na veřejnost se opět dostala až na začátku devadesátých let.

Nejsevernější osídlení na světě je v kanadském Alertu, dál už skutečně nikdo nebydlí

 

 

 

 

E15.cz, paj


Klíčová slova: Adolf Hitler, nahrávka, unikát


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Kurzy měn
25,710
23,070
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější