nahoru

Benátky ukázaly dno. Nízká hladina vody vzala městu veškerou romantiku

Martin Bartkovský 2. ledna 2017 • 14:35
Benátky ukázaly dno. Nízká hladina vody vzala městu veškerou romantiku
foto: ČTK/PA/Claudia Manzo

Už druhý rok v řadě se známé italské město musí potýkat s nedostatkem vody v zimě. Malebné benátské kanály, které sem lákají až 20 milionů turistů ročně, se momentálně proměnily v bahnité strouhy. Každý, kdo se chystá vyrazit do Benátek v nejbližších dnech na romantický výlet, by měl své plány ještě jednou přehodnotit. 

Gondoly se líně povalují v bahně a kanály místo obvyklých odlesků okolních budov ukazují pouze odpadky na svém dně. Tento netradiční jev sužuje severoitalské město už podruhé v posledních dvou letech. Většinou jsou místní zvyklí na opačný problém - záplavy. Ty se ale nyní nekonají a voda má svou hladinu až o 70 centimetrů pod průměrným stavem.

Momentální nedostatek vody působí práci nejen hoteliérům a gondoliérům, ale také místním, kteří nemohou využívat oblíbený hromadný dopravní prostředek - vodní autobusy. Podívejte se do galerie na neobvyklé fotografie Benátek bez vody.Klíčová slova: voda, Benátky, turismusDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.